لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۱

پرزیدنت ترامپ با نامگذاری یک دفتر پستی به نام فرزند یک منتقد خود در انتخابات ۲۰۱۶ موافقت کرد


پدر سرباز کشته شده آمریکایی در انتخابات ۲۰۱۶ در حمایت از هیلاری کلینتون، علیه دونالد ترامپ موضع گرفته بود.
پدر سرباز کشته شده آمریکایی در انتخابات ۲۰۱۶ در حمایت از هیلاری کلینتون، علیه دونالد ترامپ موضع گرفته بود.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا، با نامگذاری یک دفتر پستی به نام «همایون خان» در ویرجینیا موافقت کرد. همایون خان عضو ارتش آمریکا بود و در سال ۲۰۰۴ در جریان عملیات نظامی در عراق کشته شد. پدر او در انتخابات سال ۲۰۱۶ حامی هیلاری کلینتون بود و از ترامپ انتقاد کرده بود.

به گزارش شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی نیوز، طرح نامگذاری دفتر پستی در شارلوتسویل در ایالت ویرجینیا، در کنگره تایید شده بود و با امضای پرزیدنت ترامپ، لایحه نهایی شده و این نامگذاری انجام می‌شود.

«خضر خان» پدر همایون خان، در جریان انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۱۶ و در گردهمایی دموکرات‌ها، نسبت به موضع دونالد ترامپ در ممنوعیت از ورود مسلمانان به خاک آمریکا انتقاد کرده بود. آن زمان و برای چند روز در رسانه‌ها، گزارش‌هایی از مواضع انتقادی خضر خان علیه دونالد ترامپ و نیز موضع این خانواده «گولد استار» منتشر شد.

خانواده گولد استار در آمریکا، به خانواده‌هایی اطلاق می‌شود که فرزندشان را در جریان نبرد از دست داده‌اند.

در ابتدای جنگ جهانی اول، خانواده کسانی که فرزندانشان به عنوان سرباز یا ملوان در نبرد حضور داشتند، ستاره‌هایی به رنگ آبی به تعداد اعضای خانواده‌شان که در جنگ بودند، روی لباس خود نصب می‌کردند. اگر هر کدام از آنها در نبرد کشته می‌شد، خانواده‌شان رنگ آن ستاره را از آبی به طلایی عوض می‌کردند. از این رو نام گولد استار فمیلی – خانواده‌ای با نشان ستاره طلایی – رقم خورد.

همایون خان، در دانشگاه ویرجینیا درس خوانده بود. وی ۸ ژوئن ۲۰۰۴ در بعقوبه عراق کشته شد.

همایون خان پس از مرگ و در ستایش از اقدام او برای نجات جان بیش از یکصد سرباز آمریکایی، به دریافت مدال شجاعت – پرپل هارت – و ستاره برنز، مفتخر شد.

طرح نامگذاری دفتر پستی شارلوتسویل به نام همایون خان، با اجماع کامل در مجلس نمایندگان و سنا تایید شده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG