لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۹

واکنش پرزیدنت ترامپ به یادداشت «ناشناس» در نیویورک تایمز: تهدیدی برای دموکراسی


پرزیدنت ترامپ می‌گوید، کسی که پشت سر مقاله یک انتقادی بدون نام منتشر شده علیه وی در نیویورک تایمز است که شیوه رهبری وی را «حقیر و غیر موثر» خوانده، تهدیدی برای دموکراسی است.

پرزیدنت ترامپ گفت: «عاملان غیرمنتخب که در برابر خواست رای دهندگان ایستاده و اهداف سری خود را دنبال می کنند، واقعاً تهدیدی برای دموکراسی هستند. من ]به این نوع حرفها[ عادت کرده ام، جداً اثر معکوس داشت، کسانی ]هستند[ که ما را نمی فهمند، مرا دوست ندارند. مردم برای ما مبارزه می کنند، خیلی باور نکردنی است. این باعث شد خیلی ها از ما حمایت کنند.»

پرزیدنت ترامپ گفت: «هیچ کس کاری را نکرده است که ما در مدتی کمتر از دو سال انجام داده ایم. از این رو وقتی کسی درباره منبعی بی نام در این دولت چیزی به من بگوید، حتما فرد شکست خورده ای است؛ و نیویورک تایمز نیز شکست خورده است.»

بسیاری از اعضای سرشناس کابینه پرزیدنت ترامپ، از جمله وزیر خارجه و معاون رئیس جمهوری، نوشتن این مقاله را تکذیب کرده اند و همکاری با پرزیدنت ترامپ را برای خود افتخار دانسته اند.

جان فورتییر، تحلیلگر در مرکز سیاست گذاری فراحزبی معتقد است که این مقاله تاثیری منفی بر وجهه پرزیدنت ترامپ در میان هوادارانش نمی گذارد، زیرا او از محبویت بسیاری در میان طرفدارانش برخوردار است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG