لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۵

پاسخ پرزیدنت ترامپ به سخنان وزیر خارجه کره شمالی


رئیس جمهوی آمریکا در واکنش به تهدیدهای جدید کره شمالی، که از سوی وزیر خارجه آن کشور در سازمان ملل علیه آمریکا عنوان شد، در توئیتر خود نوشت که کره شمالی مدت زیادی دوام نخواهد آورد.

پرزیدنت ترامپ با انتشار توئیتری اعلام کرد: «سخنان وزیر خارجه کره شمالی در سازمان ملل متحد را شنیدم. اگر او اندیشه‌های مرد موشکی را منعکس می‌کند، کره شمالی مدت زیاد دیگری دوام نخواهد داشت.»

ری یونگ هو وزیر خارجه کره شمالی روز شنبه یکم مهر در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد توصیف‌های رئیس جمهوری آمریکا از رهبر کره شمالی را توهین آمیز دانست و گفت که رهبر کشورش به همین جهت ناگزیر به تهدید در مورد حمله به خاک ایالات متحده شده است.

او گفت: «همانطور که رهبر عظیم الشان ما گفته، در صورت بروز جنگ بین آمریکا و کره شمالی، مسئولیت صدمات وارده به مردم و سرزمین آمریکا، با آقای ترامپ است.»

رئیس جمهوری آمریکا هنگام سخنرانی در هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با کنایه به موشک پرانی‌های کره شمالی، کیم جونگ اون رهبر آن کشور را «مرد موشکی» لقب داده و گفته بود، در صورت ادامه تهدید‌های کره شمالی آن کشور را «کاملاً نابود خواهد کرد.»

رهبر کره شمالی نیز متقابلاً تهدید کرد که رئیس جمهوری آمریکا را با «آتش مهار خواهد کرد»؛ جنگ لفظی بی‌سابقه‌ای که آخرین نمود بحران اتمی اخیر در شبه جزیره کره است.

در همین حال، هزاران نفر از مردم پیونگ یانگ روز شنبه در تظاهرات علیه آنچه جنگ افروزی‌های آمریکا خوانده شد، شرکت کردند.

در این میان، برای اولین بار اسکادرانی از بمب افکن‌های بی ۵۱ آمریکا به همراه تعدادی از جنگنده‌های آن کشور، تا نزدیک ترین نقطه به مدار ۳۸ درجه که مرز بین دو کره است، پرواز کردند.​

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG