لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۸

اعتراض ورزشکاران آمریکایی به اظهارات پرزیدنت ترامپ و واکنش او


در پی سخنان انتقادآمیز پرزیدنت ترامپ از نایستادن برخی از ورزشکاران هنگام پخش سرود ملی که به گفته او بی احترامی به پرچم است، برخی از بازیکنان تیم‌های ورزشی این سخنان را «نژادپرستانه» خواندند، که واکنش رئیس جمهور آمریکا را در پی داشت.

پرزیدنت ترامپ صبح سه شنبه در دفاع از سخنان خود و در واکنش به اقدام تیم «دالاس کابوی» در توئیتر نوشت: این سخنان هیچ ربطی به نژاد ندارد، گرچه برخی از ورزشکاران می‌گویند این سخنان به معنای اعتراض به خشونت و نژادپرستی پلیس بوده اشت.

بازیکنانِ تیم «دالاس کابویز»، صاحبان و سرمربی تیم در بازی که دوشنبه شب در مقابل تیم «کاردینالز» در آریزونا انجام شد، پیش از پخش سرود ملی آمریکا به نشانه اعتراض به سخنان رئیس جمهور آمریکا، به جای ایستادن، زانو زدند و دست ها را بیکدیگر حلقه کردند.

مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا که برای مبارزات انتخابی کنگره در آلاباما حضور داشت درباره اقدام دوشنبه شب بازیکنان سخن گفت، همه ما حق داریم نظراتمان را ابراز کنیم، اما فکر نمی‌کنم درخواست برای ایستادن به احترام پرچم، هنگام پخش سرود ملی، درخواست زیادی باشد و مطمئنم مردم آلاباما با من موافقند.

جنجال‌ها از چهار روز پیش در پی سخنان پرزیدنت ترامپ در آلاباما در انتقاد از بازیکنانی شروع شد که هنگام پخش سرود ملی نایستادند.

ادامه اختلاف ورزشکاران آمریکایی با پرزیدنت ترامپ

تعدادی از بازیکنان، مربیان، صاحبان تیم های ورزشی، در واکنش به سخنان پرزیدنت ترامپ، به جای ایستادن هنگام پخشِ سرود ملیِ آمریکا، زانو زده و دست هایشان را به یکدیگر حلقه کردند. این اعتراضات را سال گذشته «کالین کاپرنیک» بازیکن پیشین ۴۹ ساله فوتبال، با زانو زدن به جای ایستادن هنگام پخش سرود ملی و به نشانه اعتراض باب کرد.

پرزیدنت ترامپ خواستار پایان دادن به این اعتراضات شده است، چون به نظر می‌رسد بیشتر توجهات جلب اعتراضات می شود تا عملکرد بازیکنان و نتیجه معکوس می دهد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG