لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۱

پرزیدنت ترامپ دستور داد کودکان پناهجو به خانوده‌های خود بازگردانده شوند


جلسه هیات دولت در کاخ سفید با حضور پرزیدنت ترامپ - آرشیو
جلسه هیات دولت در کاخ سفید با حضور پرزیدنت ترامپ - آرشیو

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز پنجشنبه طی دستورالعملی از ادارات دولتی خواست کودکانی را که اخیرا در مرزهای جنوبی از مهاجران غیرقانونی جدا شده‌اند، به آنها باز گردانند.

به خبرگزاری رویترز، پرزیدنت ترامپ این خبر را یک روز پس از امضای یک فرمان اجرایی برای توقف جداسازی کودکان از مهاجران غیرقانونی، در نشست هیات دولت در کاخ سفید اعلام کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده عصر چهارشنبه دستور توقف جداسازی کودکان خانواده‌هایی که بطور غیرقانونی از طریق مرزهای جنوبی با مکزیک قصد ورود به داخل آمریکا را دارند صادر کرد.

این اقدام پرزیدنت ترامپ در پی واکنش‌های گسترده چند روز اخیر به اجرای قانونی است که بسیاری آن را بی‌رحمانه می‌دانند و حتی ملانیا ترامپ بانوی اول آمریکا نیز از آن انتقاد کرده است.

در همین حال، به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، همسر پرزیدنت ترامپ صبح پنجشنبه به طور سرزده از یکی از مراکز نگهداری کودکان پناهجویان غیرقانونی در مک‌آلن ایالت تگزاس دیدن کرد.

ملانیا ترامپ برای آن که وضعیت این کودکان بازداشت شده را از نزدیک مشاهده و از آنها دلجویی کند، احتمالا بعد از ظهر امروز نیز از یک مرکز دیگر بازدید خواهد کرد.

از سوی دیگر وزارت دادگستری نیز رسما از دادگاه فدرال کالیفرنیا خواسته است تا زمانی که قانون فعلی اصلاح نشده است، ماموران مرزی را از اجرای بخشی که مربوط به کودکان است معاف کند.

طبق قانون، کودکان مهاجرانی که بطور غیرقانونی قصد ورود به ایالات متحده را دارند و در مرز دستگیر می شوند نباید به بازداشتگاه منتقل شوند، و همین دلیل جدا کردن آنها از خانواده‌ بوده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG