لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۲

پرزیدنت ترامپ در نخستین نشست خبری پس از انتخابات: حزب جمهوریخواه تاریخ‌ساز شد


نشست خبری دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در کاخ سفید - ۷ نوامبر ۲۰۱۸
نشست خبری دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در کاخ سفید - ۷ نوامبر ۲۰۱۸

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه و در نخستین نشست خبری خود پس از برگزاری انتخابات میان دوره‌ای کنگره گفت، حزب جمهوریخواه شب گذشته تاریخ را تغییر داد.

نامزدهای حزب جمهوریخواه، حزب متبوع پرزیدنت ترامپ، موفق شدند در انتخابات روز سه‌شنبه اکثریت شکننده خود را در سنا تقویت کنند؛ هر چند کنترل مجلس نمایندگان را از دست دادند.

پرزیدنت ترامپ در نشست خبری امروز خود در کاخ سفید گفت، ما به آمار بزرگی دست یافتیم و از زمان پرزیدنت کندی، حزب متبوع رئیس جمهوری وقت نتوانسته بود که اکثریت سنا را حفظ کند.

وی اضافه کرد، در نخستین انتخابات میان دوره‌ای کنگره در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، هم حزبی‌های او شش کرسی سنا را از دست دادند.

رئیس جمهوری آمریکا گفت، پیروزی دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان در حالی اتفاق افتاده است که به طور بی‌سابقه‌ای ۴۳ نماینده جمهوریخواه بازنشسته شده‌اند.

آقای ترامپ افزود، در سال ۲۰۱۰ و در نخستین انتخابات میان دوره‌ای در دولت پرزیدنت اوباما، هم حزبی های او کرسی‌های بیشتری را در مجلس نمایندگان از دست دادند.

وی با بیان این که این انتخابات بزرگترین دستاورد را برای یک رئیس جمهوری رقم زده است، گفت طی چند هفته آینده خواهیم دید انسان‌های فوق العاده‌ای را توانستیم به کنگره ببریم.

پرزیدنت ترامپ به انتخابات فرمانداری‌ها هم اشاره کرد و گفت، ما در چهار ایالت که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ مهم هستند – فلوریدا، آیووا، اوهایو و جرجیا – پیروز شدیم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال بازپرسی از او توسط مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات‌ها گفت، اگر شروع کنندما هم به روش خودمان عمل می‌کنیم و با آنها همکاری نمی‌کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا به نانسی پلوسی رهبر دموکرات‌ها تبریک گفت و تاکید کرد که برای او احترام قائل است و افزود، امیدوارم با هم بتوانیم کار کنیم و مشکلات مشترک را حل کنیم.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG