لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۹

هشدار پرزیدنت ترامپ: ممکن است مرز آمریکا و مکزیک بسته شود


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز جمعه نهم فروردین و در چند پیام در توئیتر از وضعیت امنیتی در مرز ایالات متحده و مکزیک انتقاد کرد و گفت اگر وضعیت بهتر نشود، بخش‌هایی زیاد از مرز با مکزیک را می‌بندد.

پرزیدنت ترامپ گفت: «دموکرات‌ها، ضعیف‌ترین قوانین مهاجرتی را نسبت به دیگر نقاط جهان به ما داده‌اند. مکزیک قوانینی سختگیرانه دارد و تازه سالی یکصد میلیارد دلار هزینه روی دست آمریکا می گذارد.»

او افزود: «کنگره باید همین الان قوانین مهاجرتی ضعیف را عوض کند و مکزیک هم باید جلوی ورود غیرقانونی به ایالات متحده از راه آن کشور را بگیرد. مکزیک سالیان سال بیشتر از هزینه مرزی ما، از طریق آمریکا درآمد کسب کرده است. اگر مکزیک بی‌درنگ جلوی ورود مهاجران غیرقانونی به ایالات متحده از راه مرز جنوبی را نگیرد، هفته دیگر من مرز یا بیشتر بخش‌های آن را می‌بندم.»

پرزیدنت ترامپ گفت: «[جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی] برای مکزیک کار بسیار راحتی است. ولی آن‌ها فقط پول را می‌گیرند و حرف می‌زنند. ضمن این که ما [با پرداختن پول به آنها] پول بسیار زیادی را از دست می‌دهیم. به ویژه اگر هزینه‌های قاچاق مواد مخدر و دیگر موارد را اضافه کنید، که دیگر بستن مرز کار خیلی به صرفه‌ای خواهد بود.»‌

رئیس جمهوری آمریکا در مرز جنوبی کشور اعلام وضعیت اضطراری کرده و قصد دارد دیواری را میان ایالات متحده و مکزیک بسازد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG