لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۳

ترامپ در دانشگاه لیبرتی: هرگز از مبارزه بر سر آنچه ایمان دارید دست نکشید


رئیس جمهوری ایالات متحده روز شنبه، برای نخستین بار پس از پیروزی در انتخابات سال گذشته، در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان یک دانشگاه آمریکایی حضور یافت و خطاب به دانش آموختگان گفت، وقت آن رسیده پا به دنیای بیرون گذاشته و به امیدها و آرزوهای خود جامه عمل بپوشانید.

دونالد ترامپ در ابتدای سخنرانی خود در دانشگاه «لیبرتی» در ایالت ویرجینیا، ضمن تبریک به دانش آموختگان سال ۲۰۱۷ آن دانشگاه، گفت هیچ جای دیگری در این دنیا بهتر از اینجا برای من وجود ندارد که به عنوان رئیس جمهوری در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان آن سخنرانی کنم.

دانشگاه لیبرتی در شهر لینچبرگ واقع شده و بزرگترین دانشگاه مسیحی ایالات متحده است که مسئولان آن از نخستین حامیان دونالد ترامپ در طول مبارزات انتخابات ریاست جمهوری گذشته بودند. مسیحیان تبشیری از بزرگترین گروه‌های حامی آقای ترامپ در انتخابات ۱۸ آبان ۱۳۹۵ بوده‌اند.

پرزیدنت ترامپ گفت، شما یک فصل از زندگی خود را پشت سر گذاشتید، اما یک فصل پرماجرای جدید را آغاز خواهید کرد؛ دورانی که می‌توانید با دعای خیر همه ما به کشور، و در واقع به جهان، خدمت کنید و «هرگز از مبارزه بر سر آنچه به آن ایمان دارید دست نکشید و آنچه را که دوست دارید دنبال کنید.»

وی در این مراسم بزرگ که در استادیوم ورزشی برگزار شد، ضمن تشکر از مسئولان و کارکنان دانشگاه خطاب به دانشجویان گفت، علاوه بر اینها که در این سفر چند ساله به شما کمک کردند، از گروه دیگری که همواره حامی شما بوده و هستند غافل نشوید، «والدینتان»، به ویژه مادرها که فردا روز آنهاست.

دونالد ترامپ پیشتر در روز شنبه و در نطق هفتگی خود از حضور در مراسم فارغ التحصیلی بیش از ۱۸ هزار دانشجوی دانشگاه لیبرتی ابراز شادمانی کرده بود. جری فالوِل، رئیس این دانشگاه، نقش کلیدی در جذب حدود ۸۰ درصد از آرای میسیحیان تبشیری سفیدپوست به نفع آقای ترامپ داشته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG