لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۰

پرزیدنت ترامپ: هیچ دیکتاتور یا رژیمی نباید قدرت آمریکا را دست کم بگیرد


آقای ترامپ در میان نیروهای نظامی آمریکا و ژاپن در پایگاه هوایی یوکوتا در غرب پایتخت ژاپن این سخنان را گفت
آقای ترامپ در میان نیروهای نظامی آمریکا و ژاپن در پایگاه هوایی یوکوتا در غرب پایتخت ژاپن این سخنان را گفت

رئیس جمهوری ایالات متحده در ژاپن بر حمایت از متحدان آمریکا تاکید کرد و گفت هیچ دیکتاتور یا رژیمی نباید قدرت و قاطعیت آمریکا را دست کم بگیرد.

پرزیدنت ترامپ روز یکشنبه ۱۴ آبان در میان نیروهای نظامی آمریکا و ژاپن در پایگاه هوایی یوکوتا در غرب پایتخت ژاپن گفت می خواهد کشورهای آسیایی فشار بیشتری برای منزوی ساختن کره شمالی وارد کنند.

وی افزود: هیچکس، هیچ دیکتاتوری، هیچ رژیمی و هیچ کشوری هرگز نباید قاطعیت آمریکایی ها را دست کم بگیرد. گاهی در گذشته، آن ها ما را دست کم گرفتند و نتیجه برایشان مطلوب نبود.

پرزیدنت ترامپ همچنین گفت آمریکا، هرگز در دفاع از مردم خود، آزادی و پرچم پر افتخارش، کوتاه نخواهد آمد.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: تاریخ بارها ثابت کرده است که راه مستبدان ، راهی مستمر به سوی فلاکت مردم، رنج و بردگی است اما مسیر کشورهای قوی و مردم آزاد که به ارزش ها و آینده خود اطمینان دارند، راهی اثبات شده به سمت صلح و شکوفایی است.

پرزیدنت ترامپ پس از سخنرانی برای نظامیان آمریکا در پایگاه هوایی یوکوتا، به کلوپ گلف سایتاما در نزدیکی توکیو پرواز کرد که سه سال دیگر میزبان مسابقات گلف جهانی خواهد بود و از سوی شینزو آبه نخست وزیر ژاپن مورد استقبال قرار گرفت.

رهبران دو کشور، دو کلاه سفید را به هم یادگاری دادند که بر روی آن ها نوشته شده بود: دونالد و شینزو ، اتحاد جهانی را حتی قوی تر می کنند.

پس از صرف ناهار ، پرزیدنت ترامپ و نخست وزیر آبه به همراه ماتسویاما ، گلف باز مشهور ژاپنی، گلف بازی کردند.

یک مقام ارشد در کاخ سفید گفت، ترامپ و آبه هنگام بازی گلف ، کمی در باره کره شمالی حرف زدند و قرار است گفتگو در این باره را ادامه دهند.

پرزیدنت ترامپ قبل از مراسم شام به همراه بانوی اول در توکیو گفت، سرگرم تبادل نظر در باره بسیاری از مسائل از جمله کره شمالی با آقای آبه است و بر روابط مستحکم واشنگتن و توکیو تاکید گذاشت.

این طولانی ترین سفر پرزیدنت ترامپ از آغاز کار است و قرار است او علاوه بر ژاپن، به کره جنوبی، چین، ویتنام و فیلیپین سفر کند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین در جمع نظامیان آمریکایی در پایگاه هوایی آمریکا در ژاپن، کره شمالی را رژیمی خواند که مردم آن کشور را در مسیر فلاکت قرار داده است.

پرزیدنت ترامپ روز یکشنبه نیز در توییتی نوشت، اقتصاد پر رونق آمریکا، او را در موقعیت فوق العاده ای برای مذاکرات در سفر دوازده روزه اش در آسیا قرار می دهد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG