لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۴۲

بنیامین نتانیاهو: در آستانه یک لحظه تاریخی برای کشورمان ایستاده‌ایم


نخست وزیر اسرائیل با استقبال از دیدار و گفت‌وگو با پرزیدنت ترامپ در واشنگتن درباره طرح «صلح خاورمیانه»، رئیس جمهوری آمریکا را «بهترین دوست اسرائیل» در کاخ سفید توصیف کرد.

بنیامین نتانیاهو در صفحه توئیتر خود درباره دیدار با پرزیدنت ترامپ نوشت:‌ «این یک فرصت تاریخی است و نباید آن را از دست داد. امروز بهترین دوست اسرائیل در کاخ سفید نشسته است و بنابراین بهترین فرصت را در اختیار داریم.»

او با بیان این که سه سال است با پرزیدنت ترامپ درباره نیازهای امنیتی و سیاسی گفت‌وگو می کند، افزود: کاخ سفید این نیازها را درک می‌کند. به همین دلیل بسیار خوشبین هستم که ما در آستانه یک لحظه تاریخی برای کشورمان ایستاده‌ایم.

همچنین بنی گانتز رهبر حزب آبی و سفید اسرائیل و رقیب سیاسی نتانیاهو نیز روز شنبه ۵ بهمن ماه از سفر خود به واشنگتن برای گفت‌وگو با پرزیدنت ترامپ خبر داد. قرار است آقای گانتز با رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه دیدار کند.

پیش از این دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، خبر داده بود که جزئیات طرح صلح خاورمیانه خود را هفته پیش رو معرفی خواهد کرد. معرفی این طرح قرار است پیشاپیش سفر رهبران سیاسی اسرائیل به کاخ سفید انجام شود. پرزیدنت ترامپ طرح صلح دولت خود را «معامله قرن» خوانده است.

از سال ۲۰۱۴ تا کنون هیچ مذاکره رسمی بین اسرائیل و فلسطینیان انجام نشده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG