لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۹

دیدگاه: ترامپ و تیلرسون نقش پلیس بد و خوب را بازی می‌کنند


خلاصه مقاله ای از گای تیلور در روزنامه واشنگتن تایمز

مباحثاتی در دولت ترامپ بر سر اعلام عدم پایبندی جمهوری اسلامی ایران به توافق هسته ای در جریان است: این مباحثات میان جوئل ریبرن مدیر امور عراق، ایران، لبنان و سوریه در شورای امنیت ملی کاخ سفید، کریستوفر فورد مدیر منع گسترش تسلیحات کشتار جمعی شورای امنیت ملی کاخ سفید، و دیگران از جمله رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا، استیو بنن استراتژیست ارشد کاخ سفید، و جرد کوشنر مشاور عالی رییس جمهوری آمریکا ادامه دارد.

مارک دابوویتز، از مدیران بنیاد دفاع از دموکراسی ها، می گوید اختلافی بین پرزیدنت ترامپ و وزیر خارجه اش نیست، آن ها صرفا نقش پلیس بد و پلیس خوب را بازی می کنند.

رییس جمهوری آمریکا موضع سخت تری برای لغو برجام در پیش گرفته است و رکس تیلرسون بیشتر پیامی دیپلماتیک می فرستد تا اگر کاخ سفید عدم پایبندی ایران به توافق هسته ای را اعلام کرد نشان دهد واشنگتن کماکان به همکاری با تهران تمایل دارد.

این برخوردی متفاوت با دولت قبلی آمریکا است که از باراک اوباما تا جان کری همه یک موضع حمایتی در قبال توافق با ایران داشتند.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG