لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۶

وبسایت ویژه مراسم سوگند دونالد ترامپ راه اندازی شد


۴۴ رئیس جمهوری، ۵۷ مراسم سوگند برگزار کرده اند و ترامپ و پنس پنجاه و هشتمین تحلیف را برگزار می کنند.
۴۴ رئیس جمهوری، ۵۷ مراسم سوگند برگزار کرده اند و ترامپ و پنس پنجاه و هشتمین تحلیف را برگزار می کنند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای خبررسانی در مورد برنامه های پیرامون مراسم تحلیف یا سوگند تصمیم گرفته از شبکه های اجتماعی بهره مند شود. او برای این منظور وبسایتی را ویژه مراسم سوگند راه اندازی کرده است. تارنمای مراسم ادای سوگند دونالد ترامپ شامل بخش های گوناگون از جمله بیوگرافی رئیس جمهوری آینده آمریکا و معاون او است.

این سایت همچنین فهرست برنامه های مربوط به مراسم سوگند رئیس جمهوری را در اختیار علاقه مندان گذاشته است.

در حساب توییتر مربوط به مراسم ادای سوگند دونالد ترامپ، نکات جالبی از زندگی و علایق رهبران تأثیرگذار پیشین آمریکا را می بینیم از جمله توماس جفرسون سومین رئیس جمهوری آمریکا که به بستنی وانیلی علاقه داشت و در خانه اش مرغ مینا نگه می داشت، یا جان آدامز دومین رئیس جمهوری آمریکا که شوهری وفادار بود و برای همسرش ابیگیل ۱۱۰۰ نامه نوشت.

پنجاه و هشتمین مراسم سوگند ریاست جمهوری آمریکا در روز بیستم ژانویه (اول بهمن ماه) بر روی پلکان غربی ساختمان کنگره آمریکا برگزار خواهد شد.

پس از ادای سوگند رئیس جمهوری و معاونش، این دو همراه با خانواده هایشان از محل کنگره آمریکا به سمت کاخ سفید می روند و مردم در اطراف خیابان منتهی به کاخ سفید از آنها استقبال می کنند.

این سنت، از زمان جورج واشنگتن، نخستین رئیس جمهوری آمریکا تا امروز پابرجاست. البته در طول این سال ها تغییرات زیادی کرده است مثلا زمانی رئیس جمهور با اتوموبیل روباز در مراسم سوگندش حاضر می شد ولی امروز تدابیر امنیتی بیشتر از گذشته است.

جان اف کندی پس از مراسم تحلیف به سمت کاخ سفید حرکت میکند

آماده شدن برای مراسم سوگند ریاست جمهوری چند ماه طول می کشد و چندین بار توسط نیروهای امنیتی به صورت آزمایشی برگزار می شود.

آماده شدن برای مراسم تحلیف دونالد ترامپ

در شب مراسم سوگند ، مهمانی های متعددی به افتخار رئیس جمهوری جدید آمریکا در سراسر شهر برپا می شود که تعدادی از آنها رسمی و تعدادی دیگر غیررسمی هستند. رئیس جمهور، معاونش و خانواده هایشان در بیشتر مهمانی های رسمی شرکت می کنند.

پرزیدنت اوباما و همسرش میشل در مهمانی مراسم تحلیف - سال ۲۰۱۲

مراسم سوگند و انتقال آرام قدرت یکی از پایه های مهم دموکراسی در آمریکا است.

کتابخانه کنگره آمریکا، آرشیو بزرگی از مراسم سوگند روسای جمهور آمریکا را به صورت دیجیتال در اختیار علاقه مندان قرار داده است از جمله ویدئویی از مراسم سوگند ویلیام مک کینلی، بیست و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا که اولین مراسم ادای سوگندی بود که فیلمبرداری شد.

دونالد ترامپ حضور فعالی در توییتر دارد و حدود هجده میلیون نفر او را در این شبکه دنبال می کنند.

راه اندازی شبکه های مختلف اجتماعی برای خبررسانی در مورد مراسم سوگند نشان می دهد رئیس جمهوری آینده آمریکا میلیون ها مخاطبی که در فضای مجازی فعال هستند را نیز فراموش نکرده و به این ترتیب آنها را نیز در این رویداد شرکت داده است.

به گفته مدیر ارتباطات عمومی کمیته مراسم سوگند ترامپ، حضور دیجیتال این فرصت را در اختیار مردم آمریکا می گذارد تا احساس کنند روی صندلی ردیف اول نشسته اند و شاهد این مراسم تاریخی هستند.

جکی ایوانکو در مراسم تحلیف دونالد ترامپ سرود ملی آمریکا را اجرا خواهد کرد

به جز جکی ایوانکو، خواننده جوان هنوز مشخص نیست چه خواننده های دیگری در مراسم سوگند چهل و پنجمین رئیس جمهوری روی صحنه خواهند رفت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG