لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۶

پرزیدنت ترامپ در مراسم افطار کاخ سفید: این سنت مقدس یکی از ادیان بزرگ دنیاست


اولین مراسم افطار کاخ سفید به میزبانی پرزیدنت ترامپ چهارشنبه ۱۶ خرداد ماه با حضور جمعی از دیپلمات های کشورهای مسلمان برگزار شد.
اولین مراسم افطار کاخ سفید به میزبانی پرزیدنت ترامپ چهارشنبه ۱۶ خرداد ماه با حضور جمعی از دیپلمات های کشورهای مسلمان برگزار شد.

اولین مراسم افطار کاخ سفید به میزبانی پرزیدنت ترامپ چهارشنبه شب و با حضور جمعی از دیپلمات های کشورهای مسلمان برگزار شد. همزمان جمعی از مسلمانان در خارج از کاخ سفید به منظور اعتراض به سیاست های دولت ترامپ علیه مسلمانان، دست به اعتراض زدند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در این ضیافت، ضمن تبریک ماه رمضان خطاب به جمعی از مسلمانان دعوت شده گفت، این مراسم یک سنت مقدس یکی از ادیان بزرگ دنیا است و افزود «به تک تک شما و مسلمانان سراسر دنیا رمضان را تبریک می گویم. امروز دور هم جمع شده ایم تا یکی از سنت های مقدس یکی از ادیان بزرگ جهان را پاس بداریم. در دین اسلام، مراسم افطار، پایان یک روز روزه داری و بازتاب معنوی است که در طول ماه مقدس رمضان نمود پیدا می کند.»

پرزیدنت ترامپ در مراسم افطار کاخ سفید: به مسلمانان سراسر دنیا رمضان را تبریک می‌گویم

پرزیدنت ترامپ، برخلاف چندین رئیس جمهور پیشین آمریکا، در اولین سال ریاست جمهوری اش مراسم افطار برگزار نکرد.

جمعی از معترضان به سیاست های دولت ترامپ علیه مسلمانان نیز، همزمان با برگزاری اولین مراسم افطار، در بیرون کاخِ سفید، دست به اعتراض زدند.

بلال عسکریار، یکی از معترضان، گفت بعد از اینکه آخر هفته گذشته کاخ سفید مراسم افطاری را اعلام کرد، ما اینجا جمع شدیم. این نهایت دورویی دونالد ترامپ است که از یک طرف مانعِ ورود مسلمانان میشود و از طرف دیگر جمعی از دیپلمات ها را برایِ مراسم افطار به کاخِ سفید دعوت میکند. این ریاکاری است و واکنش او با منع ورود مسلمانان و سخنرانی های نفرت پراکنی درباره مسلمانان، در شأن آمریکا و رئیس جمهوری نیست.

در زمان مبارزات انتخاباتی ۲۰۱۶، پرزیدنت ترامپ خواستار ممنوعیت کامل ورود تمامی مسلمانان به ایالات متحده شد و دستورات اجرایی متعددی را برای محدود کردن مهاجرت کشورهای اکثریت مسلمان امضا کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG