لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۷

پس از توییت‌های پرزیدنت ترامپ؛ مجلس نمایندگان به دنبال افزایش تدابیر امنیتی برای چهار نماینده زن است


پس از توییت‌های دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا، رئیس کمیته امنیت ملی مجلس نمایندگان به دنبال افزایش تدابیر امنیتی برای چهار نماینده زن کنگره است.

به گزارش فاکس‌نیوز، بنی تامپسون به دنبال آن است که تدابیر امنیتی را برای این چهار نماینده مجلس نمایندگان افزایش دهد. او از پلیس خواسته است که تهدیدهای فعلی علیه این چهار تن را ارزیابی و از امنیت نمایندگان اطمینان حاصل کند.

اشاره او به چهار نماینده مجلس نمایندگان است که به نظر می‌رسد مورد هدف یکی از توییت‌های پرزیدنت ترامپ قرار گرفته بودند. رئيس جمهوری آمریکا در صفحه شخصی خود در توئیتر بدون نام بردن، خطاب به آنها نوشت «به کشورتان بازگردید» و کشورهای «آلوده به جرم» خود را درست کنید.

او نوشت: «چرا بر نمی‌گردید و به کشورهایی کمک نمی‌کنید که از آنجا آمده‌اید و ورشکسته و پر از جرم و جنایت هستند. بعد برگردید و به ما نشان دهید که چطور این کار را کردید. این کشورها خیلی به کمک شما احتیاج دارند؛ به اندازه کافی در رفتن سریع نیستید. مطمئنم که نانسی پلوسی خیلی خوشحال خواهد شد تا سریعا مقدمات این سفر آزاد را بدهد!»

این چهار نماینده در جریان یک کنفرانس خبری، به توییت پرزیدنت ترامپ پاسخ دادند و از مردم خواستند بیش از سخنان، به سیاست‌های دولت فعلی آمریکا توجه کنند.

این توییت رئیس جمهوری ایالات متحده با انتقادهایی در داخل و خارج آمریکا، از جمله از سوی برخی رهبران کشورهای جهان چون ترزا می، مواجه شد.

پرزیدنت ترامپ اما در چند توییت دیگر، بار دیگر سخنان خود را تکرار کرد. او نوشت که «ما هرگز تبدیل به یک کشور کمونیست یا سوسیالیست نخواهیم شد. اگر در این‌جا خوشحال نیست، می‌توانید آن را ترک کنید.»

از چهار نفری که به نظر می رسد این توییت پرزیدنت ترامپ خطاب به آنها باشد، تنها «ایلهان عمر» نماینده ایالت مینه سوتا مهاجر اهل سومالی و اکنون شهروند آمریکا است. سه نماینده دیگر متولد آمریکا هستند: آیانا پریسلی نماینده ماساچوست و متولد سینسیناتی اوهایو، الکساندریا اوکازیو کورتز متولد و نماینده بخشی از شهر نیویورک و رشیده طلیب از ایالت میشیگان در شهر دیترویت به دنیا آمده است.

این چهار نفر نخستین بار در انتخابات سال گذشته وارد مجلس نمایندگان شده‌اند. آن‌ها همچنین خواستار به جریان افتادن روند استیضاح پرزیدنت ترامپ در مجلس نمایندگان و منتقد شکل برخورد رهبری حزب دموکرات با رئيس جمهوری آمریکا هستند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG