لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۴

دونالد ترامپ در دومین سفر خود به مناطق توفان زده تلاش امدادرسانان و مقامات محلی را ستود


سخنرانی رئیس جمهوری آمریکا در مرکز امدادرسانی توفان هاروی در هیوستون تگزاس
سخنرانی رئیس جمهوری آمریکا در مرکز امدادرسانی توفان هاروی در هیوستون تگزاس

رئیس جمهوری آمریکا در دومین سفر خود به مناطق توفان زده در تگزاس، تلاش امدادرسانان و مقام‌های محلی و فدرال را برای کمک و بهبود اوضاع، ستود.

آقای ترامپ که عصر روز شنبه ۱۱ شهریور در سالن توزیع کمکها در شهر هیوستون سخن می‌گفت، از تلاش‌های فرماندار تگزاس، همسرش، سناتور تد کروز، بن کارسون و امدادگران تقدیر کرد و گفت که اگر چه سیل و آبگرفتگی کاملا از میان نرفته اما اوضاع به نسبت روزهای گذشته بسیار بهتر شده است.

او با بیان اینکه روز یکشنبه روز دعا برای آسیب دیدگان از توفان هاروی است گفت سرعت کمک رسانی بسیار بیشتر از آنچه که تصور میشد، بوده است.

رئیس جمهوری آمریکا در آغاز دومین سفر خود به مناطق آسیب دیده از توفان هاروی، پیش از سخنرانی با شهروندان آمریکایی حاضر در مرکز امدادرسانی گفت و گو کرد و به همراه همسرش در توزیع کمکها به شهروندان مشارکت کرد.

پرزیدنت ترامپ و همسرش در ادامه سفر دوم خود به مناطق توفان زده، عصر یکشنبه وارد «لیک چارلز» از ایالت لئویزیانا شدند و پیش از بازگشت به پایتخت آمریکا با گروهی از افراد گارد ساحلی و خدمات پزشکی آن ایالت دیدار، و از کوشش های آنان در جریان طوفان هاروی شخصا تشکر کردند.

آقای ترامپ پیش از سفر با ارسال نامه‌ای به کنگره درخواست بودجه هشت میلیارد دلاری برای امدادرسانی و بازسازی ایالت‌های تگزاس و لوئیزیانا کرد.

در این نامه که روز جمعه دهم شهریور فرستاده شد، بودجه‌ای برای اقدامات و کمک های اولیه درخواست شد، از جمله هفت میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بودجه برای سازمان دولتی مدیریت اضطراری و ۴۵۰ میلیون دلار برای پرداخت وام به کسب و کارهای خسارت دیده.

سارا هاکبی سندرز سخنگوی کاخ سفید پیش از انجام سفر دوم رئیس جمهوری آمریکا گفت: «رئیس جمهوری، تیم امنیت داخلی و تمام بخش‌های دولت بر کمک به امنیت و حفاظت از زندگی کسانی که از توفان هاروی آسیب دیده‌اند، تمرکز کرده‌اند.»

او اضافه کرد: «پرزیدنت دوباره به تگزاس سفر می‌کند، تا ضمن دیدار با بازمانده‌ها از توفان هاروی، شخصا به آنان اطمینان دهد که دولت فدرال به هر صورتی که بتواند به آنها کمک خواهد کرد.»

آقای ترامپ همچنین با امضای یک فرمان اجرایی روز یکشنبه را «روز دعا» برای آسیب دیدگان و قربانیان توفان هاروی تعیین کرد.

در همین حال، امدادرسانان روز جمعه نیز به تلاش خود برای یافتن بازماندگان توفان، که از سواحل خلیج مکزیک آغاز شد ادامه دادند.

هم اکنون، از شدت طوفان هاروی کاسته شده، اما سیلاب ناشی از بارندگی بی‌سابقه آن هنوز فروکش نکرده است؛ سیلابی که بیش از همه به شهر هیوستون تگزاس، چهارمین شهر بزرگ آمریکا، صدمه زده است.

برآورد شده است که توفان بیش از یک میلیون نفر را بیجا و مکان کرده و جان دست کم ۳۹ نفر را گرفته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG