لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۳

ماجرای قاتل خواندن پوتین در گفتگوی ترامپ با فاکس نیوز چه بود


مجری فاکس نیوز در مصاحبه با دونالد ترامپ، پوتین را یک قاتل خواند.
مجری فاکس نیوز در مصاحبه با دونالد ترامپ، پوتین را یک قاتل خواند.

قاتل خواندن ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در یک گفتگو با رئیس جمهوری آمریکا، موجب اعتراض روسیه شده است.

بیل اوریلی، مجری فاکس نیوز روز یکشنبه در مصاحبه با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، به انتقادات جمهوریخواهان از مواضع آقای ترامپ در مورد ولادیمیر پوتین اشاره کرد.

آقای ترامپ در این هنگام پوتین را شخص قابل احترامی خواند که چون به کشورش خدمت می‌‌کند مورد احترام است.

او اضافه کرد: «من به خیلی ها احترام می‌گذارم، اما این به معنی موافقت با آنها نیست. او رهبر کشورش است.»

رئیس جمهوری آمریکا گفت که به نظر او کنار آمدن با روسیه از کنار نیامدن بهتر است. به گفته او اگر روسیه در جنگ عمده با داعش به آمریکا کمک کند خوب است.اما با این حال اضافه کرد که معلوم نیست با پوتین کنار بیاید.

پس از این سخنان دونالد ترامپ، مجری برنامه ولادیمیر پوتین را یک قاتل خواند و دو بار روی این کلمه تاکید کرد، اما آقای ترامپ گفت که قاتل‌ها همه جا هستند.

او با پرسیدن اینکه «فکر می کنیم کشور ما بیگناه است؟» به دخالت نظامی آمریکا در عراق اشاره کرد و گفت که از ابتدا با آن مخالف بوده است.

این پاسخ آقای ترامپ، واکنش میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه و یکی از حامیان پرزیدنت ترامپ در سنا را برانگیخت. سناتور مک کانل گفت که هیچگونه تشابه قابل مقایسه‌ای بین آنچه روسها انجام می‌دهند و اقدامات آمریکا وجود ندارد.

آقای ترامپ، طی دوره تبلیغات انتخاب ریاست جمهوری بارها گفته بود که می‌توان با همکاری روسیه داعش و دیگر تروریست‌های اسلامگرا را نابود کرد.

محافل سیاسی آمریکا اما ضمن انتقاد از روسیه و شخص پوتین برای ترور مخالفان سیاسی و روزنامه نگاران، جدا کردن شبه جزیره کریمه از اوکراین و حمایت از شورشیان جدایی خواه در اوکراین خواستار موضع گیری صریح آقای ترامپ در این باره شده اند.

واکنش روسیه: مجری باید عذرخواهی کند

پس از اینکه مجری فاکس نیوز در جریان مصاحبه با دونالد ترامپ، ولادیمیر پوتین را قاتل خواند، کرملین خواستار عذرخواهی فاکس نیوز شد.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز دوشنبه ۱۸ بهمن به خبرگزاری های ریانووستی و اینترفکس گفت که این گفته مجری شبکه فاکس نیوز توهین و غیرقابل قبول است.

این مقام دولت روسیه اضافه کرد که مسکو از فاکس نیوز انتظار عذرخواهی رسمی دارد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG