لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۳

براساس نتایج یک نظرسنجی: محبوبیت پرزیدنت ترامپ در میان رای‌دهندگان مستقل افزایش یافته است


یک نظرسنجی در آمریکا نشان می دهد که محبوبیت پرزیدنت ترامپ در میان رای‌دهندگان مستقل در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده افزایش یافته است.

در نظرسنجی جدیدی که توسط دو موسسه «آی.بی.دی» و «تی.آی.پی.پی» در بازه زمانی ۲۶ سپتامبر تا ۳ اکتبر ۲۰۱۹ با جامعه آماری ۹۰۰ نفر انجام گرفته، میزان محبوبیت پرزیدنت ترامپ با رقبای خود در حزب دموکرات مقایسه شده است.

به گزارش سایت نشریه «هیل» در حالی که ترامپ در اوایل ماه سپتامبر ۱۸ درصد از «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور پیشین آمریکا عقب بود، اما اکنون با ۴۵ درصد از آراء مستقل ها، با ۴۶ درصد تنها یک پله عقب‌تر از بایدن قرار دارد.

همچنین ۴۹ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی پرزیدنت ترامپ را به سناتور «الیزابت وارن» با ۴۳ درصد آراء انتخاب کردند. این در حالی است که همین آراء در اوایل ماه سپتامبر به میزان ۴۶ در برابر ۴۸ درصد بود.

براساس نتایج این نظرسنجی محبوبیت پرزیدنت دونالد ترامپ در جمع رای‌دهندگان مستقل در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در مقایسه با «برنی سندرز» یکی دیگر از سناتورهای دموکرات نیز بیشتر شده و با ۴۸ درصد آراء، به میزان چهار درصد از سندرز پیش است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG