لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۶

نظرسنجی: ۶۲ درصد ترامپ را موجب افزایش دو دستگی آمریکا می‌دانند


آقای ترامپ در دو سخنرانی پیاپی اخیر تاکید کرده برخی رسانه ها از حرف هایش برداشت نادرست داشته اند و او نژاد پرستی را محکوم می کند.
آقای ترامپ در دو سخنرانی پیاپی اخیر تاکید کرده برخی رسانه ها از حرف هایش برداشت نادرست داشته اند و او نژاد پرستی را محکوم می کند.

یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد نزدیک به دو سوم از رأی دهندگان آمریکایی معتقدند پرزیدنت دونالد ترامپ بیشتر دارد کشور را به تقسیم‌بندی پیش می برد تا به سمت متحد کردن آن.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، طبق نظرسنجی دانشگاه کوئینیپیاک، ۶۲ درصد از رأی دهندگانی که مورد پرسش قرار گرفتند گفته‌اند ترامپ دو دوستگی را افزایش می‌دهد؛ ۳۱ درصد آنها بر خلاف این فکر می‌کنند.

این نظرسنجی پس از حوادث دو هفته پیش در شارلوتسویل ایالت ویریجینا انجام شده است؛ حوادث خشونت‌باری که واکنش‌های پرزیدنت ترامپ به آن با انتقاداتی روبرو شده است.

رئیس جمهوری آمریکا در دو سخنرانی پیاپی اخیر تاکید کرده برخی رسانه ها از حرف هایش برداشت نادرست داشته اند و او نژاد پرستی را محکوم می کند.

آقای ترامپ که هر دو طرف را مسئول حوادث شارلوتسویل دانسته است، چندین بار گروه‌های طرفدار برتری نژاد سفید را محکوم و تاکید کرده نژادپرستی پدیده‌ای شوم است.

بر اساس نتایج این نظرسنجی که چهارشنبه منتشر شد، ۶۰ درصد پرسش شوندگان از واکنش پرزیدنت ترامپ به حوادث شارلوتسویل ناراضی هستند و ۳۲ درصد آن را تایید کرده‌اند.

حدود ۵۹ درصد فکر می کنند تصمیمات و رفتار رئیس جمهوری به گروه‌های نژادپرست انگیزه داده، ۳۵ درصد معتقدند تاثیری نداشته و ۳ درصد گفتند تاثیر منفی بر آنها داشته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG