لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۹

دولت آمریکا برای شش کشور دیگر محدودیت صدور ویزا اعمال می‌کند


آمریکا می‌گوید کشورهایی مثل سودان و قرقیزستان استانداردهای مورد نظر ایالات متحده را درباره شهروندان متقاضی ویزای آمریکا اعمال نمی‌کند
آمریکا می‌گوید کشورهایی مثل سودان و قرقیزستان استانداردهای مورد نظر ایالات متحده را درباره شهروندان متقاضی ویزای آمریکا اعمال نمی‌کند

بخش انگلیسی صدای آمریکا - دولت ترامپ روز جمعه اعلام کرد که برای مهاجران قانونی از شش کشور که استاندارد‌های امنیتی آمریکا را رعایت نمی‌کنند، تا اطلاع ثانوی محدودیت صدور ویزا اعمال خواهد کرد.

مقامات رسمی گفتند مهاجران از کشورهای قرقیزستان،‌ میانمار،‌اریتره، نیجریه، سودان و تانزانیا برای دریافت برخی از انواع ویزا با محدودیت‌های جدیدی روبرو خواهند شد. گفته شده که این محدودیت از ۲۱ فوریه / جمعه ۲ اسفند اعمال خواهد شد. برخی از انواع ویزای محدود شده برای این کشورها شامل ویزای کار،‌ ویزای مهاجرتی از طریق خانواده و ویزا از طریق لارتاری است.

مقامات رسمی گفتند که ویزای غیر مهاجرتی شامل این محدودیت‌ها نمی‌شود و افراد برای مسافرت های موقت از جمله گردشگری می‌توانند به آمریکا بیایند.

سه سال پیش، دولت پرزیدنت ترامپ صدور ویزا برای شهروندان هفت کشور از جمله ایران، سوریه و کره شمالی را متوقف کرد. در آن زمان گفته شد که این کشورها همکاری اطلاعاتی با ایالات متحده درباره متقاضیان ویزای آمریکا را ندارند.

در مورد شش کشور جدید مقامات دولتی گفته اند در صورتی که این کشورها روند امنیتی مورد تائید آمریکا را اعمال کنند، محدودیت‌ها برداشته خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG