لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۹

پرزیدنت ترامپ امیدوار است تا ۱۲ آوریل کسب و کارها در آمریکا بازگشایی شوند


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر تمایل به باز شدن کسب و کارها تا روز عید پاک (۱۲ آوریل- ۲۴ فروردین) ابراز امیدواری کرد که لایحه حدودا دو هزار میلیارد دلاری دولت او برای مقابله با همه گیری کرونا به تصویب کنگره برسد.

پرزیدنت ترامپ عصر سه شنبه ۵ فروردین به وقت واشنگتن در نشست خبری گروه ویژه کاخ سفید برای اقدام علیه کرونا با تشریح به اقدامات دولت خود در مقابله با ویروس جدید کرونا، کووید۱۹ ، گفت که چندین میلیون ماسک و لوازم حفاظتی تولید و به مناطق مختلف فرستاده شده و ۴ بیمارستان موقت و ۴ مرکز درمانی مجهز برای کلانشهر نیویورک ساخته شده است.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به این که تا عید پاک برای چگونگی ادامه برنامه مقابله با کرونا تصمیم می‌گیرد، نسبت به بازگشت اقتصاد به وضعیت عادی و عبور از این بحران ابراز امیدواری کرد. او همچنین گفت که اطمینان دارد هر دو حزب با یکدیگر برای تصویب لایحه حدودا دو هزار میلیارد دلاری برای مقابله با پیامدهای بحران کرونا همکاری می کنند.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا و رئیس گروه ویژه کاخ سفید نیز در این نشست گفت که گروه ویژه دولت در حال حاضر بر انجام آزمایش ها و ذخیره مواد مورد نیاز تمرکز دارد. به گفته آقای پنس تعداد آزمایش کرونا که در هشت روز گذشته انجام شده از هشت هفته قبل از آن بیشتر بوده است.

اعضای گروه ویژه کاخ سفید کلانشهر نیویورک را منطقه پرخطر و بحرانی خواندند و معاون پرزیدنت ترامپ تاکید کرد دولت در حال حاضر به طور خاص روی نیویورک تمرکز دارد و از مردم خواست که به این کلانشهر سفر نکنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG