لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۹

پرزیدنت ترامپ: تمام شهروندان آمریکا که به ویروس کرونا مبتلا شدند، از حمایت دولت برخوردار شدند


پرزیدنت ترامپ با بیان اینکه مردم آمریکا به شدت خواستار بازگشت به سر کارها هستند گفت که دولت او تمام تلاش خود را برای عبور از این شرایط، بازگشایی کشور و بازگشت امن مردم به مشاغلشان انجام می‌دهد.

رئیس جمهوری آمریکا غروب دوشنبه ۸ اردیبهشت به وقت واشنگتن در کنفرانس خبری تیم ویژه دولت برای مقابله با ویروس کرونا گفت که از آغاز مقابله با این بیماری، تمام شهروندان آمریکا که به ویروس کرونا مبتلا شدند از حمایت دولت برای بهبود برخوردار شدند.

او اضافه کرد: در حالیکه قدردان دستاوردهای خود هستیم، در کنار خانواده‌هایی که عزیزانشان را در جنگ با این دشمن نامرئی از دست دادند، ایستاده ایم و سوگواریم.

پرزیدنت ترامپ با ارائه فهرست تعدادی از شهرها و ایالت هایی که روند ابتلا در آنها رو به کاهش داشته است، از جمله ایالت نیویورک، گفت که پیشرفت خوبی حاصل شده است و شرایط کشور در مقابله با ویروس کرونا رو به بهبود است.

در این نشست که مدیران تعدادی از شرکت های بزرگ آمریکایی نیز حضور داشتند، مایک پنس، معاون رئیس جمهوری با یادآوری اینکه دو ماه پیش ما تنها ۱۰ هزار تست ویروس کرونا گرفته بودیم، گفت که تا امروز ۵.۴ میلیون آزمایش کرونا گرفته شده است و روزی بیش از ۲۰۰ هزار آزمایش انجام می شود.

به گفته او، در حال حاضر با توجه به گسترش امکانات انجام آزمایش ویروس کرونا، دولت اطمینان دارد که برای هر ایالتی که بتواند وارد مرحله اول بازگشایی بشود، تعداد کافی تست وجود دارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG