لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۰

پرزیدنت ترامپ: آمریکا برای ورود به مرحله نخست بازگشایی کشور آماده می‌شود


پرزیدنت ترامپ فهرستی از صدها مرکز دولتی را نشان می‌دهد که امکانات آنها برای مقابله با کرونا در اختیار ایالت‌ها قرار می گیرد.
پرزیدنت ترامپ فهرستی از صدها مرکز دولتی را نشان می‌دهد که امکانات آنها برای مقابله با کرونا در اختیار ایالت‌ها قرار می گیرد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت که به دنبال انتشار راهنمای دولت برای بازگشایی کسب و کارها در کشور، فرمانداران ایالت‌های مختلف در پی اجرای مرحله اول بازگشایی هستند.

پرزیدنت ترامپ غروب دوشنبه یکم اردیبهشت به وقت واشنگتن با اعلام این خبر گفت که فرمانداران در پی اعلام برنامه خود برای باز کردن کسب و کارها و بازیابی رونق اقتصادی هستند.

در این نشست همچنین دکتر دبرا بریکس، هماهنگ کننده تیم ویژه دولت برای مبارزه با ویروس کرونا و دیگر اعضای تیم اعلام کردند که کشور در حال حاضر آماده ورود به مرحله نخست بازگشایی کسب و کارها است.

پرزیدنت ترامپ در این نشست همچنین به برخی از ایالت‌ها که دوره اوج بحران همه گیری را پشت سر گذاشته اند، اشاره کرد و به آنها تبریک گفت.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به گفت و گوی معاون خود، مایک پنس، با فرمانداران درباره امکانات و ظرفیت های ایجاد شده برای مقابله با ویروس کرونا، گفت که اندرو کومو، فرماندار نیویورک روز سه شنبه برای دیدار با او به کاخ سفید می‌آید.

نیویورک بحرانی ترین نقطه همه گیری کرونا در آمریکا بوده است و پرزیدنت ترامپ گفت که فرماندار این ایالت و همکارانش اقدامات مهمی انجام داده اند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت که دولت یک لایحه ۷۵ میلیارد دلاری برای حمایت از کادر درمانی، بیمارستانها و مراکز درمانی آماده کرده و در حال مذاکره برای آن است. در حال حاضر ۳۰ میلیارد دلار به فعالان بخش درمانی پرداخت شده است.

پرزیدنت ترامپ در بخش دیگری از سخنانش به افت شدید قیمت نفت اشاره کرد و گفت که ذخایر استراتژیک نفت خام آمریکا در حال حاضر کاملا پر است و قیمت به صفر رسیده است

او در پاسخ به پرسشی گفت که کشورهای روسیه، مکزیک، عربستان و اعضای اوپک برای کاهش شدید تولید برنامه ریزی کرده‌اند، ضمن اینکه این افت قیمت طبیعی است چون در سراسر دنیا خودروها تردد نمی‌کنند و تولید نیز متوقف شده است. به گفته او پس از این دوره شرایط به وضعیت عادی باز خواهد گشت.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین تایید کرد که با رئیس جمهوری کره جنوبی برای مشارکت بیشتر این کشور در هزینه های دفاعی مشترک، از جمله هزینه‌های نیروی انسانی، گفت و گو کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG