لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۷

پرزیدنت ترامپ: هفته سختی درپیش داریم اما روشنایی امید را می‌بینیم


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در نشست خبری گروه ویژه دولت برای مقابله با ویروس کرونا با بیان اینکه این هفته، هفته سختی برای آمریکا است ابراز امیدواری کرد که از هفته آینده شرایط تغییر کرده و بهتر شود.

پرزیدنت ترامپ عصر سه شنبه ۱۹ فروردین به وقت واشنگتن در این نشست خبری ضمن ابراز همدردی با مردم نیویورک که بیشترین تعداد جانباختگان ویروس کرونا را در این روز داشتند، گفت که دولت به حمایت از نیویورک ادامه می دهد.

او از شهروندان آمریکا به دلیل رعایت دستورالعمل دولت تشکر کرد و گفت که به همین دلیل است که امروز از کاهش سرعت همه گیری صحبت می شود. او اگر چه تاکید کرد که هفته سختی پیش رو است اما در عین حال گفت: ما روشنایی بسیار قوی امید را می بینیم.

پرزیدنت ترامپ همچنین در تشریح اقدامات دولت گفت: امروز پل هوایی ما برای توزیع لوازم حفاظتی و دیگر تجهیزات در کشور ادامه یافت. علاوه بر ساخت بیمارستان در نیویورک، یک بیمارستان موقت در شیکاگو توسط ارتش در حال ساخت است. دولت نیز با فرمانداران ایالت ها برای شکست هیولای کووید۱۹ در حال کار است. همچنین دستگاههای تنفس را از ایالت هایی که دیگر نیاز ندارند به ایالت های دیگر از جمله حاضر ایلیونویز، نیویورک، نیوجرسی، لوئیزیانا و کالیفرنیا بحرانی هستند منتقل می کنیم.

پرزیدنت ترامپ توضیح داد که طی ماههای آینده تا میانه تابستان تعداد دستگاههای تنفس تولید شده در آمریکا ۱۲ برابر می شود تا در آینده مورد استفاده قرار بگیرد یا به کشورهای دیگر فرستاده شود.

رئیس جمهوری آمریکا از تلاش همه کادر پزشکی و درمانی، آتش نشانان، نیروهای ارتش، حمل و نقل و همه نیروهایی که برای نبرد با ویروس کرونا تلاش می کنند تشکر کرد و گفت امیدوار است که در پایان این هفته سخت، به بالای منحنی شیوع بیماری در آمریکا رسیده و شرایط تغییر کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG