لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۴

پرزیدنت ترامپ: ۳۰ روز آینده روزهای بسیار حیاتی در مقابله با ویروس کرونا در آمریکا است


رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به تمدید شرایط «رعایت فاصله اجتماعی» تا آخر ماه آوریل، ۳۰ روز آینده را برای غلبه بر ویروس کرونا در آمریکا بسیار حیاتی دانست.

پرزیدنت ترامپ عصر دوشنبه ۱۱ فروردین به وقت واشنگتن در نشست خبری گروه ویژه دولت برای مقابله با ویروس کرونا اعلام کرد که تا این روز بیش از یک میلیون آزمایش کرونا در آمریکا انجام شده که از بیش از هر کشور دیگری است.

او با اشاره به همکاری شرکت های خصوصی با دولت گفت که سه شرکت خصوصی داروسازی حدود ۹ میلیون دوز از داروهای مورد نیاز را برای کمک به مقابله با بیماری ویروس کرونا اهدا کردند.

پرزیدنت ترامپ اضافه کرد: سازمان غذا و دارو(اف دی ای) هم مجوز استرلیزه کردن ماسک‌های استفاده شده N95 را صادر کرد. شرکتی که این مجوز را دریافت کرده است، دستگاه‌های استرلیزه را به ایالت‌های نیویورک، اوهایو، واشنگتن و شهر واشنگتن دی سی میفرستد. هر دستگاه قادر خواهد بود در روز ۱۲۰ هزار ماسک را ضدعفونی کند و هر ماسک می تواند ۲۰ بار ضدعفونی شده و استفاده شود.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین به اقلام و کمک های ارسال شده به دیگر ایالت ها اشاره کرد و با اعلام اینکه راه اندازی یک بیمارستان ۲۹۰۰ تخت خوابی امروز در نیویورک به پایان رسید گفت که ظرفیت تخت های بیمارستانی، آی سی یو و دستگاههای تنفس در کشور افزایش یافته است.

پرزیدنت ترامپ با اشاره به ساخت دستگاههای تنفس توسط جنرال موتورز برای صد روز آینده ابراز امیدواری کرد که دستگاهها با توجه به رشد تعداد بیماران، کافی باشد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG