لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۴

پرزیدنت ترامپ ایده ایجاد شبکه تلویزیونی خبری خود برای مقابله با سی‌ان‌ان را مطرح کرد


پرزیدنت ترامپ روز پنجشنبه پس از انتقاد از سی‌ان‌ان، پیشنهاد کرد دولتش کار ایجاد یک شبکه تلویزیونی خبری را آغاز کند.

پرزیدنت ترامپ همچنین از عملکرد صدای آمریکا و رادیو اروپای آزاد، که با بودجه دولت اداره می‌شود، انتقاد کرد اما «آماندا بنت» رئیس صدای آمریکا، در بیانیه‌ای به بیان تفاوت دیدگاهش با اظهارات رئیس‌جمهوری پرداخت.

پرزیدنت ترامپ روز پنجشنبه در جمع طرفدارانش در فلوریدا گفت: «ما زمانی رادیو اروپای آزاد و صدای آمریکا داشتیم. ما آنها را برای ترویج و معرفی کشورمان ایجاد کرده بودیم. اما این چندان خوب نبوده است.»

آماندا بنت، رئیس صدای آمریکا، کمی پس از این اظهارات رئیس جمهوری، بیانیه‌ای را در عدم اتفاق نظر با این اظهارات او در مورد صدای آمریکا منتشر کرد. در این بیانیه آمده است: «صدای آمریکا همواره و همچنان به ماموریتش برای ارائه اخبار و اطلاعات موثق و بی طرفانه به کشورهایی که در سراسر جهان به آنها دسترسی ندارند، و پخش روایت داستان آمریکا در خارج از کشور، افتخار می کند.»

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، «صدای آمریکا از استفانی گریشام، سخنگوی کاخ سفید، و معاونانش خواستار ادای توضیحی درباره اظهارات رئیس جمهوری شده است اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.»

به گزارش بخش انگلیسی زبان صدای آمریکا، پرزیدنت ترامپ در دو مصاحبه تلویزیونی صدای آمریکا شرکت کرده است و مقامات کاخ سفید به طور معمول به صدای آمریکا برای گزارشها توضیحاتی را ارائه می‌کنند.

پرزیدنت ترامپ در اظهاراتش در فلوریدا ضمن انتقاد از سی‌ان‌ان، پیشنهاد آغاز به کار شبکه تلویزیونی خود را داد.

او گفت: «اهمیت سی‌ان‌ان در خارج از آمریکا بسیار بیشتر از [اهمیت آن در] داخل آمریکا است.»

پرزیدنت ترامپ گفت: «سی‌ان‌ان صدایی است که به نظر می‌آید در خارج بیشتر به گوش میرسد و این برای کشور ما بسیار بد است، و ما باید شبکه خودمان را راه‌اندازی کنیم و اخبار واقعی را ارائه دهیم.»

پرزیدنت ترامپ افزود: «ما در این فکر هستیم. باید در این باره کاری انجام دهیم.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG