لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۶

انتقاد پرزیدنت ترامپ از اف‌بی‌آی و کلینتون در ارتباط با پرونده روسیه


بعد از چند روز سکوت که به خاطر تعطیلات کریسمس بود، پرزیدنت دونالد ترامپ بر روی توئیتر خود در پیام هایی از برخی مقام های «اداره تحقیقات فدرال آمریکا» موسوم به اف بی آی و همچنین هیلاری کلینتون رقیب انتخابات سال گذشته خود، انتقاد کرد.

آقای ترامپ در توئیتر با اشاره به پرونده ای که در کنگره آمریکا درباره ارتباط احتمالی کارزار انتخاباتی خود با روسیه به نقل از فاکس نوشت: «این پرونده، قلابی است. کارزار کلینتون و کمیته ملی حزب دمکرات، بودجه مخصوص این پرونده را تامین کرده اند. اف بی آی پس از این مدت، قادر به اثبات ادعاهای مطرح شده در این پرونده مبنی بر تبانی روسیه و ترامپ نیست. اف بی آی آلوده است». و آنها از چرندیات این هیلاری شیاد، به عنوان مبنایی برای پیگرد ستاد ترامپ استفاده کرده اند.

اعتراض آقای ترامپ بعد از انتقادات از معاون اف بی آی صورت می گیرد. پیشتر رئیس جمهوری آمریکا از «اندرو مک کابی» معاون مدیر اف بی آی انتقاد کرد و گفت همسر او دموکرات است و از حمایت کلینتون برخوردار است و نمی تواند از مک کابی انتظار داشت بی طرفانه رفتار کند.

این مقام ارشد اف بی آی پیش تر اعلام کرد قصد دارد دو ماه دیگر بازنشسته شود.

آقای مک کابی در اف بی آی ارشد ترین مقامی است که بر تحقیقات برای کشف هرگونه ارتباط کارزار ترامپ با روسیه در انتخابات سال گذشته، نظارت داشت. او هفته پیش در کنگره حضور یافت تا درباره تحقیقات اداره تحقیقات فدرال آمریکا پاسخ بدهد.

مک کابی بعد از اینکه جیمز کومی مدیر اف بی آی برکنار شد، به عنوان قائم مقام او منصوب شده بود.

بازپرس ویژه تحقیق درباره نقش روسیه در انتخابات آمریکا تاکنون چند تن از همکاران ترامپ در کارزار انتخاباتی او را احضار کرده اما آقای ترامپ می گوید این اتهامات ساختگی است و واقعیت ندارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG