لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۰

پرزیدنت ترامپ می‌گوید چین خواهان بازنده شدن او در انتخابات آینده است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، در یک مصاحبه گفت چین هر کاری که ممکن است انجام خواهد داد تا او در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بازنده شود.

پرزیدنت دونالد ترامپ در گفت‌وگو با خبرگزاری رویتز در کاخ سفید، با اشاره به این که در حال بررسی گزینه‌های مختلف برای برخورد با چین در رابطه با موضوع شیوع کرونا است، گفت: «من می‌توانم [برای برخورد با چین] خیلی کارها انجام دهم. ما در حال بررسی آن چه اتفاق افتاده، هستیم.»

رئیس جمهوری آمریکا بر این عقیده است که چین باید در مراحل اولیه شیوع ویروس کرونا و خیلی زودتر جهانیان را نسبت به این ویروس مطلع می‌کرد.

پرزیدنت ترامپ پیش از این نیز با انتقاد از سازمان بهداشت جهانی گفته بود که این سازمان صحت اطلاعات چین در مورد شیوع ویروس را نیازمود و حتی ممنوعیتی برای سفر به چین اعلام نکرد.

همچنین شبکه تلویزیونی بلومبرگ در گزارشی اعلام کرده بود سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا در گزارشی محرمانه به پرزیدنت ترامپ گفتند چین در اعلام آمار مبتلایان و مرگ در ویروس کرونا، مخفی‌کاری کرده و اطلاعات را دستکاری شده و غیرواقعی منتقل کرده است.

بنابر اعلام رویترز، پرزیدنت ترامپ در بخش دیگری از مصاحبه اخیر خود به این خبرگزاری گفت: «چین هر کاری که ممکن است انجام خواهد داد تا من در این رقابت بازنده شوم.»

وی افزود که معتقد است پکن می خواهد که جو بایدن، رقیب دموکرات او، در این رقابت پیروز شود تا فشاری را که پرزیدنت ترامپ بر چین در زمینه تجارت و سایر مسائل وارد کرده است را کاهش دهد.»

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است در ماه نوامبر امسال برگزار شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG