لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۳

پرزیدنت ترامپ از آزادی یک گروگان آمریکایی در یمن خبر داد


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه ششم اسفند و در پیامی در توئیتر، از آزادی یک گروگان آمریکایی در یمن خبر داد. پرزیدنت ترامپ نوشته است:‌«باعث افتخار من است که اعلام کنم دنی بورچ، شهروند آمریکایی که برای ۱۸ ماه در یمن به گروگان گرفته شده بود، آزاد و به همسر و فرزندانش پیوسته است.»

آقای ترامپ «از زحمات امارات متحده عربی» برای آزادی این شهروند آمریکایی «تقدیر» کرده و نوشته است: «آزادی دنی بورچ نشاندهنده بهترین سطح همکاری‌هایی است که ایالات متحده و متحدانش می‌توانند به آن برسند.»‌

پرزیدنت ترامپ در ادامه گفته است:‌«ما هر روز تلاش می‌کنیم تا شهروندان آمریکا را به خانه برگردانیم. همکاری‌های جدی و مستمر دیپلماتیک، اطلاعاتی و حقوقی در سطح دولت ایالات متحده و شرکای خارجی ما در جریان است.»

رئیس جمهوری آمریکا افزود: «بازگرداندن گروگان‌های آمریکایی از اولویت‌های دولت ماست و با آزادی دنی و از زمان پیروزی من در انتخابات، ۲۰ آمریکایی از بند رها شده و آزاد شده‌اند. ما تا زمان بازگرداندن تمامی آمریکایی‌هایی که به گروگان گرفته شده‌اند، از کار دست نمی‌کشیم.»‌

«دنی لوان بورچ» ۶۳ ساله از سال ۱۹۹۴ برای سال‌های طولانی به عنوان مهندس برای شرکت نفت یمن کار کرده است. رویترز در گزارشی نوشت این شهروند آمریکایی بعد از آزادی به عمان منتقل شده است.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز در توییتی با استقبال از بازگشت دنی بورچ نوشت که امنیت شهروندان آمریکایی در صدر اولویت‌های دولت پرزیدنت ترامپ قرار دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG