لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۱

کاخ سفید: پرزیدنت ترامپ ۲۲ تیر به بریتانیا سفر خواهد کرد


دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و ترزا می نخست وزیر بریتانیا در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ در هامبورگ آلمان - ۸ ژوئیه ۲۰۱۷
دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و ترزا می نخست وزیر بریتانیا در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ در هامبورگ آلمان - ۸ ژوئیه ۲۰۱۷

کاخ سفید روز پنجشنبه اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده ۱۳ ژوئیه ۲۰۱۸ (۲۲ تیر ۱۳۹۷) در یک سفر رسمی به بریتانیا خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پرزیدنت ترامپ قرار است در لندن، پایتخت نزدیک‌ترین متحد واشنگتن در اروپا، با ترزا می نخست وزیر بریتانیا دیدار کند.

کاخ سفید آمریکا و دفتر نخست وزیر بریتانیا جزئیات بیشتری از محور گفت‌وگوهای سران دو کشور و همچنین مدت اقامت دونالد ترامپ را مشخص نکرده‌اند.

پرزیدنت ترامپ ابتدا قرار بود اواسط زمستان گذشته به لندن سفر کند؛ اما با انتشار توئیتی در دی ماه، آن سفر را لغو و به زمان دیگری موکول کرد.

درپی تعویق سفر رئیس جمهوری ایالات متحده به بریتانیا پرسش‌هایی در مورد دلایل آن در سطح رسانه‌ها مطرح شد؛ از جمله انتقاد ترامپ از سفارت جدید آمریکا در لندن.

برخی رسانه‌ها نیز مدعی شدند دلیل آن نگرانی از اعتراضات بریتانیایی‌هاست، اما سخنگوی ترزا می آن را رد کرد و گفت پرزیدنت ترامپ در لندن مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG