لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۶

پرزیدنت ترامپ: حاضرم بابت بازنشر توئیت راستگرایان بریتانیایی عذرخواهی کنم


رئیس جمهوری ایالات متحده می‌گوید حاضر است بابت بازنشر یک ویدئوی ضدمسلمانان در توئیتر، که پیشتر رهبر یک گروه راستگرای بریتانیایی آن را پست کرده بود، عذرخواهی کند و تاکید کرد قصد بی‌احترامی به مردم بریتانیا را نداشته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ در مصاحبه با برنامه صبحگاهی شبکه بریتانیایی آی‌تی‌وی گفت اطلاعی از ماهیت آن گروه نژادپرست نداشته و این که خود او هیچ میانه‌ای با نژادپرستی ندارد و بازنشر آن توئیت نشانه حمایت از آن نیست.

پرزیدنت ترامپ در ماه نوامبر (اوایل آذر) سه توئیت را بازنشر کرد که در آن تصاویر ویدئویی ضدمسلمان نشان داده می‌شد و باعث خشم عمومی در بریتانیا – متحد کلیدی ایالات متحده در شمال اروپا – و حتی جدال کلامی با ترزا می نخست وزیر آن شد.

این ویدئوها را پیشتر جیدا فرنسن از رهبران گروه راست افراطی «اول بریتانیا» در فضای مجازی منتشر کرده بود و در مورد اصالت آنها تردیدهای جدی وجود دارد.

سخنگوی کاخ سفید در واکنش به انتقادها، با بیان این که نمی‌داند پرزیدنت ترامپ چگونه به آنها در اینترنت دست یافته، گفت واقعی باشند یا نه، تهدید یک تهدید واقعی است و این همانی است که رئیس جمهوری از آن می‌گوید؛ یعنی مرزهای مطمئن.

رئیس جمهوری ایالات متحده در پاسخ به اصرار مجری برنامه تلویزیونی آی‌تی‌وی که آیا حاضر است بابت این کار غذرخواهی کند گفت، اگر این گروه یک گروه نژادپرست افراطی است، قطعا حاضر است بابت بازنشر توئیت آنها معذرت خواهی کند.

پرزیدنت ترامپ تاکید کرد، «هیچ چیزی درباره آنها نمی‌دانم و دلم نمی‌خواهند با این آدم‌ها سر و کار داشته باشم.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG