لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۳

پرزیدنت ترامپ در آریزونا سخنرانی می‌کند؛ تلاش برای بازگرداندن دولت به مسیرعادی


سخنرانی پرزیدنت ترامپ را می توانید از فیس بوک و یوتیوب صدای آمریکا دنبال کنید.
سخنرانی پرزیدنت ترامپ را می توانید از فیس بوک و یوتیوب صدای آمریکا دنبال کنید.

بعد از یک هفته دشوار، پرزیدنت دونالد ترامپ می تواند در سخنرانی عمومی سه شنبه شب خود در ایالت آریزونا، با اعلام در پیش گرفتن وضعیت عادی در دولت خود، بحران شالوتزویل را پشت سربگذارد.

بخش انگلیسی صدای آمریکا در گزارشی نوشت، آقای ترامپ هفته دشواری را سپری کرد. بعد از تنش های نژادی در شارلوتزویل آقای ترامپ در سخنانی هر دو طرف درگیر را ملامت کرد. این اظهارنظر آقای ترامپ با واکنش های زیادی حتی از سوی هم حزبی های او روبرو شد چرا که آنها معتقد بودند گروه های ضدنژاد پرستی نباید با گروه های طرفدار برتری نژادی مثل نئونازیها، طرفداران برتری سفید پوست، و کوکلوکس کلان یکسان شناخته شوند.

رئیس جمهوری آمریکا بعد از مرگ یک زن و زخمی شدن تعدادی دیگر، در یک سخنرانی در نیویورک گفته بود، «در هر دو طرف آدمهای بدی هستند.اما آدمها ی خوبی هم در دو طرف وجوددارد.»

تعداد زیادی از جمهوریخواهان به رئیس جمهوری توصیه می کنند برای ترمیم اختلاف در جامعه بر اثر بحران شارلوتزویل بهتر است او تلاش بیشتری به خرج دهد. حضور او در اجتماع آریزونا می تواند بخشی از ادامه تلاشهای پیشین وی در زمینه ارتباط با پایگاهش در حزب جمهوریخواه باشد.

  • پخش زنده سخنرانی پرزیدنت ترامپ را از فیسبوک و یوتیوب صدای آمریکا ببینید

باب کورکر سناتور جمهوریخواه و رئیس کمیته روابط خارجی سنا می گوید«کمک به افزایش اختلاف به خاطر تامین حمایت از پایگاه سیاسی، فرمول درستی برای کشور ما در امر پیشرفت و غلبه بر مسائل پیش رو نیست.»

نظرخواهی ها نشان می دهد حمایت از رئیس جمهوری دربرخی از ایالتهائی که به وی رای دادند به زیر ۴۰ درصد رسیده و این باید زنگ هشدار را برای او به صدا درآورده باشد.

پرزیدنت ترامپ جمهوریخواهان را بر سر دوراهی قرار داده است: با او نمی توانند باشند چون رفتارش به پایگاه سیاسی آنان ضربه می زند. از سوی دیگر نمی توانند بدون او به سر ببرند چون نگرانند که پایگاه سیاسی او را از دست بدهند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG