لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۱

دیدگاه| ترامپ خواهان همکاری دوحزبی بر سر مهاجرت و زیرساخت ها می‌شود


پرزیدنت ترامپ دوشنبه گفت از سخنرانی سالانه وضعیت عمومی کشور در برابر کنگره استفاده خواهد کرد تا پیش از پرداختن به بعضی از مسائلی که می خواهد سال ۲۰۱۸ تحقق یابد، «موفقیت های بزرگ مان در بازار سرمایه و کاهش مالیاتی» را جشن بگیریم.

روزنامه «یو اس تودی» در گزارشی نوشت: از جمله خواست های رییس جمهور برای سالجاری میلادی بودجه بازسازی زیرساخت ها، اصلاح قانون مهاجرت و مذاکره دوباره بر سر موافقتنامه های تجاری است.

سخنرانی بلند یک ساعته برای رییس جمهوری که به فرستادن توییت های ۲۸۰ کلمه ای و گفتگوهای کوتاه با خبرنگاران عادت دارد، چالشی منحصر به فرد است. اما یک سخنرانی تلویزیونی در ساعت ۹ شب فرصتی مناسب برای صحبت درباره ریاست جمهوری بدون درگیر شدن در اخبار تحقیقات روسیه و حواشی سیاسی درون کاخ سفید است.

اقتصاد در حال رشد، نرخ رو به نزول بیکاری خصوصا در میان آمریکایی های آفریقایی تبار، شکوفایی بازار سهام، پیروزی بر داعش، و انتصاب قضات فدرال محافظه کار نکات محوری سخنرانی رییس جمهور خواهد بود.

سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید، می گوید: «از رییس جمهور درباره تمام مسائل بزرگی که قصد داریم طی هفت سال بعد به آن عمل کنیم هم خواهید شنید.»

در قانون اساسی آمریکا مقرر شده است که رییس جمهور گزارشی سالانه به کنگره بدهد و «اقداماتی را که لازم و مقتضی می داند برای بررسی توصیه کند».

ترامپ برنامه سنگینی در کنگره دارد که قصد دارد پیش از انتخابات میان دوره ای نوامبر به انجام برساند.

مهاجرت، بودجه، امنیت ملی، تجارت، و زیرساخت ها از آن جمله است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG