لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۸

دیدگاه| استراتژی امنیت ملی نوین ترامپ نشان از اطمینان خاطر دارد


تحلیلی از جری هندریکس در وبسایت نشریه نشنال ریویو

سخنرانی استراتژی امنیت ملی نوین پرزیدنت ترامپ از ادبیات دولت اوباما فاصله گرفته است و آمریکا را به عنوان نیروی خیر در جهان معرفی می کند. از این منظر ملغمه ای از رویکرد تئودور روزولت و وودرو ویلسون، روسای جمهوری پیشین آمریکا، به جهان محسوب می شود.

از منظر دفاعی، پرزیدنت ترامپ و ژنرال اچ آر مک مستر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، راه متفاوتی را در پیش گرفته اند و ضمن سرمایه گذاری در فناوری های نوین بر گسترش و افزایش آمادگی نیروهای نظامی ایالات متحده تاکید می کنند.

استراتژی امنیت ملی دونالد ترامپ از بازگشت یک آمریکای مصمم به صحنه بین المللی با اهدافی روشن خبر می دهد که ابتدا در پی ترویج منافع خود ضمن دفاع از معیارهای بین المللی است.

این استراتژی امنیت ملی برای تامین هزینه های گسترش نیروهای نظامی خواهان اعمال محدودیت در بودجه فدرال در دیگر حوزه ها و افزایش درآمدها با کاستن از مقررات زاید فدرال و آزاد کردن طبیعت و ذات بازار کار و سرمایه است. این استراتژی بر اطمینان و ایمان به نیکی نظام حکومتی آمریکا و نقش رهبری کننده اش در جهان اتکا دارد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG