لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۳

پرزیدنت ترامپ از اردوغان خواستار آزادی کشیش مسیحی زندانی شده است


پرزیدنت ترامپ در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری عهد کرد از مسیحیانی که در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان تحت تعقیب و پیگرد قرار دارند دفاع کند.

تامس ویلیامز در بریتبارت نوشته که آقای ترامپ در سفر اردوغان خواستار آزادی یک کشیش شد.

کشیش برانسون و همسرش در اکتبر گذشته در جریان سرکوب پس از کودتای نافرجام ترکیه دستگیر شدند. آن ها که کلیسای کوچکی را در ازمیر اداره می کردند بر مبنای اتهامات اقامتی و مهاجرتی دستگیر شدند. دولت ترکیه بعدتر اتهامات را بدون ارائه هیچ گونه مدارکی به تروریسم و به گفته رسانه های ترکیه عضویت در «سازمان تروریستی فتح الله گولن» تغییر داد.

«مرکز قانون و عدالت در آمریکا»، یک گروه مدافع آزادی مذهبی، در بیانیه ای خواستار آزادی سریع کشیش برانسون شد. این گروه اشاره کرد دولت رجب طیب اردوغان مرتکب نقض مبانی آزادی و حقوق بشر شده است، زیرا برانسون به عنوان یک کشیش کلیسا که ۲۳ سال در ترکیه زندگی کرده تنها به شکلی مسالمت آمیز و مسیحی به بیان اعتقادات اش پرداخته است.

جی سکولو، رییس «مرکز قانون و عدالت آمریکا»، گفت کاخ سفید به او اطلاع داده است که مساله کشیش برانسون سه بار توسط پرزیدنت ترامپ و مایک پنس، معاون رییس جمهور، در دیدار با رییس جمهوری ترکیه مطرح شد.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG