لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۱

بیش از دو هزار نظامی آمریکا از مرز مکزیک باز می گردند


آمریکا نیروهایی را که برای محافظت از مرز خود با مکزیک به این مناطق فرستاده بود، از این مناطق باز می گرداند.

این نیروها اندکی پیش از انتخابات میان دوره ای کنگره به دستور پرزیدنت ترامپ برای حفاظت مرز در مقابل کاروان بزرگ مهاجرانی که از آمریکای مرکزی به حرکت در آمده بودند، به مناطق مرزی اعزام شدند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقامات نوشته است که حدود ۲۲۰۰ تن از نیروهایی که در واکنش به شرایط پیش آمده اعزام شده بودند، تا پیش از تعطیلات پایان سال میلادی از مناطق مرزی خارج می‌شوند.

البته قرار است حدود ۳۰۰۰ تن از نیروهای نظامی در مناطق مرزی تگزاس، آریزنا و کالیفرنیا باقی بمانند.

اواسط آبان ماه، ژنرال ترنس جی.اوشاهنسی، فرمانده نیروی هوایی آمریکا در آمریکای شمالی خبر اعزام ۵۲۰۰ نفر از نیروهای نظامی برای تشدید تدابیر امنیتی در مرز آمریکا و مکزیک را اعلام کرد.

این هنگامی بود که کاروانی متشکل از هزاران پناهجو از گواتمالا، هندوارس و السالوادور به سمت آمریکا حرکت کرده‌ بودند.

برخی خبرگزاری‌های تعداد این افراد را تا هفت هزار نفر تخمین می‌زدند. گفته می شود حدود ۱۷۰۰ تن از این افراد در مکزیک مانده‌اند و از حرکت به سوی آمریکا منصرف شده‌اند.

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه در توئیتی نوشت که این افراد تنها در صورتی پذیرفته خواهند شد که از طریق روش‌های قانونی برای زندگی در ایالات متحده اقدام کنند.

از سوی دیگر برخی ناظران سیاسی معتقدند پرزیدنت ترامپ، که پیش از این سیاست‌های سرسختانه‌ای در قبال مهاجران اتخاذ کرده بود، در آستانه انتخابات با شدت عمل در قبال این کاروان قصد داشت رأی جمهوریخواهان را در این انتخابات افزایش دهد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG