لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۲

آمریکا چند فرد و گروه حامی «دولت اسلامی» را تحریم کرد


دیوید کوهن معاون وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا
دیوید کوهن معاون وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا ۲۴ فرد و گروه را در فهرست تروریست‌های خارجی یا حامیان تروریسم قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه دو گروه و ۱۰ شخص را«پیکارجویان تروریست خارجی» معرفی کرد. عمرو العبسی، رهبر استانی گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) برای حمص، در سوریه، که مسئول آدم‌ربایی‌ها بوده است، و سالم بنغالم، یک عضو فرانسوی داعش مستقر در سوریه، از آن جمله هستند.

وزارت خزانه داری همچنین ۱۱ نفر و یک شرکت را تروریست‌های جهانی نامید، از جمله طرخان تایومورازوویچ باتیراشویلی، شهروند گرجستان در سوریه که پست‌های نظامی بالا در گروه افراطی موسوم به دولت اسلامی داشته است.

دیوید کوهن، معاون وزارت خزانه‌داری در تروریسم و اطلاعات مالی گفت «تصمیمات امروز، تلاش‌های داعش، جبهه نصرت، القاعده و جماعت اسلامیه را برای جمع‌آوری و انتقال پول مختل خواهد کرد.»

این گونه تحریم‌ها، دولت ایالات متحده را قادر می‌سازد دارایی هاو حساب هایی را که افراد و شرکت‌های تحریم شده در حوزه قضایی آمریکا دارند، مسدود کند و شهروندان و شرکت‌های آمریکایی را از معامله مالی با آنها باز دارد.

وزارت امور خارجه امریکا، جیش المجاهدین والانصار، یک گروه چچنی شامل پیکارجویان خارجی در سوریه، و حرکت شام الاسلام، یک گروه مراکشی در سوریه را، سازمان‌های تروریستی جهانی اعلام کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا جمعیت هلال احمر اندونزی را از جمله چنین سازمان‌هایی معرفی کرد و آن را شاخه امور انسانی جماعت اسلامیه در آسیای جنوب شرقی نامید، گروهی که سازمان ملل متحد آن را با القاعده مرتبط دانسته است.

XS
SM
MD
LG