لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۶

انتقال سرمایه خارجی در ماه اکتبر در نیویورک رکود شکست


اطلاعات رسمی منتشر شده توسط وزارت خزانه داری آمریکا حاکی از آن است که شهروندان غیرآمریکایی طی ماه اکتبر به نیویورک سفر کردند و در آن شهر بسیار هزینه کرده اند. اکتبر نخستین ماه طی پنج سال اخیر بوده که بیش از هر زمان دیگر شهروندان خارجی در نیویورک و طی سفرشان میزان قابل توجهی هزینه کرده اند.

میزان سهام و اوراق مشارکتی که طی ماه اکتبر فروخته شده، ۱۹۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار بیش از ماه سپتامبر بوده است. این معاملات توسط غیرآمریکاییان انجام شده است.

بیشترین میزان گردش پول در آمریکا طی سال اخیر در ماه اکتبر بوده که در قیاس با سالهای اخیر نیز بیشتر است و آخرین باری که همین میزان بازگشت مالی در آمریکا دیده شده اکتبر ۲۰۰۸ بوده است.

سرمایه گذاران برای دومین ماه پیاپی طی ماه اکتبر امسال میزان دارایی سهام خود را تا ۳۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار ثابت نگاه داشته اند.

میزان کل دارایی های خزانه داری در ماه اکتبر ۳۹ میلیارد دلار و ۷۱ میلیون دلار افزایش یافت و از ماه سپتامبر به میزان قابل توجهی بیشتر شد.

چین کشوری است که آمریکا بیشترین میزان بدهی را به آن دارد، و پس از آن نیز ژاپن است که میزان مالکیت خود از دارایی های وزارت خزانه داری آمریکا را طی ماه اکتبر ۴ میلیارد دلار کاهش داد.
XS
SM
MD
LG