لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۱

خزانه‌داری آمریکا دو ایرانی فعال در زمینه تجارت دیجیتال را تحریم کرد؛ استقبال جان بولتون


وزارت خزانه داری ایالات متحده در ادامه تحریم ها علیه جمهوری اسلامی روز چهارشنبه دو نفر دیگر را به لیست تحریم های خود اضافه کرد.

در بیانیه وزارت خزانه داری که روز چهارشنبه هفت آذر منتشر شد، از «محمد قربانیان» و «علی خوراشادی‌زاده» نام برده شده است.

در این بیانیه درباره «محمد قربانیان» نوشته شده است: او در زمینه ارزهای دیجیتال فعال است و با نام‌های Ensaniyat یا Ensaniyat_Exchanger فعالیت دارد. شماره ملی او نیز ۰۰۸۰۴۶۳۴۷۹ اعلام شده است. شماره شناسنامه او نیز ۳۲۲۷۰ است.

همچنین در این بیانیه درباره «علی خوراشادی‌زاده» نوشته شده است: او که با نام های Iranvisacart یا Mastercartaria فعال است، متولد ۲۱ سپتامبر ۱۹۷۹/ ۳۰ شهریور ۱۳۵۸ در تهران است. شماره پاسپورت او ت۱۴۵۵۳۵۵۸ است.

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید، ساعتی بعد از بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، در توئیتی از این وزارتخانه و همچنین وزارت دادگستری ایالات متحده برای این اقدام تشکر کرد. او نوشت حملات مخرب هکرهای ایرانی به آمریکا غیرقابل قبول است.

ایالات متحده می گوید این دو نفر که برای جمهوری اسلامی ایران در زمینه تجارت دیجیتال فعالیت دارند، تحریم شده اند.

از زمان روی کار آمدن دولت پرزیدنت ترامپ تحریم گسترده جمهوری اسلامی ایران شدت یافته است.

۲۹ آبان، وزارت خزانه داری آمریکا با تحریم ۹ فرد و نهاد در یک شبکه بین المللی، اعلام کرد رژیم ایران در این شبکه از راه همکاری با شرکت‌های روسی میلیون‌ها بشکه نفت در اختیار رژیم سوریه قرار می دهد.

«اداره کنترل دارایی های خارجی» وزارت خزانه داری آمریکا می گوید که رژیم اسد وسیله انتقال میلیون‌ها دلار پول به نیروی قدس سپاه پاسداران را فراهم می کند و آن پول‌ها در نهایت به دست حماس و حزب الله لبنان می رسد.

این تازه ترین تلاش پرزیدنت ترامپ برای قطع کمک های جمهوری اسلامی به گروه های تروریستی در خاورمیانه است.

پرزیدنت ترامپ که می گوید ایران توافق هسته ای را نقض کرده است، شش ماه پیش از برجام خارج شد و تحریم های هسته ای علیه جمهوری اسلامی ایران را باز گرداند.

وزارت خزانه داری با قرار دادن ۹ فرد و نهاد یادشده در فهرست تحریم‌ها، اعلام کرد آنها با نادیده گرفتن تحریمها علیه ایران از نفت برای تامین مالی شبکه ترور استفاده می کنند.

محمدعامر الشُویکی شهروند سوریه، و «گلوبال ویژن گروپ»، شرکت او در روسیه، از جمله تحریم شدگان هستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG