لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۵

یک پژوهش: مردان و جمهوریخواهان انعام بیشتری می‌دهند


نتایج یک پژوهش تازه نشان می دهد، بصورت تقریبی مردان، جمهوریخواهان و شهروندان بخش شمال شرقی آمریکا سخاوتمند تر هستند و در مکان های عمومی بیشتر انعام می دهند.

این آمار توسط یک سازمان مالی خصوصی و پس از بررسی صورتحساب های دارندگان کارت های اعتباری این مرکز تهیه شده و طیف های گوناگونی را شامل می شود.

در این فهرست مردان، جمهوریخواهان و شهروندان بخش شمال شرقی‌ آمریکا در رستوران بصورت میانگین بیست درصد انعام می دهند، در حالیکه این مبلغ برای زنان، دموکراتها و اهالی سایر نقاط کشور پانزده درصد است.

البته یکی از دلایل اصلی این موضوع درآمد بیشتر این افراد است، به عبارتی میزان انعام مشتریان ارتباط مستقیمی با شرایط مالی و طبقه اجتماعی آنها دارد.

این طبقه بندی زیرمجموعه های مختلفی دارد و شاخه های متنوعی را ارائه می کند که از نظر تجاری برای صاحبان مشاغل جالب توجه است.

بر اساس این پژوهش، مردان وقتی با همسر، نامزد یا دوست دختر خود به رستوران می روند بیست درصد انعام می دهند، ولی این مبلغ به تنهایی یا در جمع های مردانه بین یازده تا پانزده درصد است.

در شرایطی که بصورت میانگین مردان در رستوران انعام بیشتری می دهند، در سایر مکان های عمومی مثلا در هتل چندان سخاوتمند نیستند، در حالیکه زنان به مستخدم، نظافتچی، فروشنده یا آرایشگر انعام بیشتری می دهند.

از نکات غیرمنتظره دیگر، درصد بالای افرادی است که انعام نمی دهند، در این پژوهش حدود بیست درصد از مشتریان آمریکایی فقط صورتحساب را می پردازند.

هرچند که قانون مشخصی در این زمینه وجود ندارد ولی پرداخت انعام یکی از آداب و رسوم اجتماعی محسوب می شود و بخشی از هزینه های معمول است.

در ماههای اخیر و با توجه به بهبود شرایط اقتصادی آمریکا، میزان انعام در رستوران ها و سایر مکان های عمومی افرایش یافته و مشتریان سخاوت بیشتری نشان می دهند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG