لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۰

سناتورها خواهان تحقیقات جامعه اطلاعاتی آمریکا در باره «تیک تاک» شده‌اند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - «تیک تاک» به کاربران امکان می دهد ویدیوهایی کوتاه را در فضای آنلاین با دیگران به اشتراک بگذارند.

سناتورهای دموکرات و جمهوریخواه، چاک شومر و تام کاتن، در نامه ای به جوزف مک گوایر، مدیر موقت «اطلاعات ملی» ایالات متحده، گفته اند نگرانی فزاینده ای نسبت به «تیک تاک» وجود دارد.

سرورهای «تیک تاک» در ایالت متحده و دیگر کشورهای در دسترس مستقر است. اما این شرکت در مالکیت «بایت دنس» در پکن است.

این سناتورها می گویند اگر چه «تیک تاک» از ابتدا به کاربرانش اطلاع می دهد که از آن ها و دستگاه هایشان داده هایی گردآوری می کند، اما نگرانی هایی «درباره استفاده بالقوه سرویس های اطلاعاتی و امنیتی چین از موسسات فناوری چینی به عنوان بسترهایی برای جاسوسی مداوم علیه ایالات متحده و متحدانش» وجود دارد.

شومر و کاتن می گویند کارزارهای نفوذ خارجی می توانند از «تیک تاک» همان گونه استفاده کنند که از رسانه های اجتماعی برای نفوذ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ استفاده کردند.

آن ها همچنین در نامه شان نوشته اند «تیک تاک» اطلاعات حساس از نظر مقام های چین شامل اعتراضات در هنگ کنگ، رفتار چین با مسلمانان و هر گونه اشاره به قتل عام میدان تیانانمن در سال ۱۹۸۹ را سانسور می کند.

یک سخنگوی «تیک تاک» به رویترز گفته است این شرکت در حوزه قضایی چین قرار ندارد زیرا در چین غیرقابل دسترسی است. او همچنین ادعای سانسور را رد کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG