لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۲

تیراندازی در یک کلیسا در تگزاس: دست‌کم ۲۷ کشته، ۲۰ زخمی


ساعتی بعد از تیراندازی ماموران در مقابل کلیسا به تحقیقات ادامه می دهند.
ساعتی بعد از تیراندازی ماموران در مقابل کلیسا به تحقیقات ادامه می دهند.

تیراندازی در یک کلیسا در ایالت تگزاس دست‌کم ۲۶ کشته، ۲۰ زخمی برجای گذاشت. گرگ ابت فرماندار تگزاس با تایید تعداد کشته ها گفت که چنین حمله ای در تاریخ این ایالت بی سابقه بوده است.

به گزارش اسوشیتدپرس، روز یکشنبه ۱۴ آبان مراسم دعا در کلیسایی در شهر «ساترلند اسپرینگ» در جنوب شرق شهر «سن آنتونیو» ایالات تگزاس در حال برگزاری بود که یک فرد مسلح بعد از ورود به کلیسا، به سوی حاضران آتش گشود.

رئیس جمهوری آمریکا عصر یکشنبه در توئیتی خبر داد که در جریان حمله قرار گرفته و اخبار آن را در حال سفر در ژاپن دنبال می کند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفته نیروهای اف بی آی و پلیس از نزدیک وضعیت را تحت کنترل دارند.

آقای ترامپ دوشنبه صبح به وقت ژاپن نیز قبل از دیدارهای رسمی خود با خانواده قربانیان ابراز همدردی کرد و از دیگران خواست برای آنها دعا کنند.

حمله حدود ظهر در حالیکه دهها نفر در کلیسا بودند صورت گرفت.
حمله حدود ظهر در حالیکه دهها نفر در کلیسا بودند صورت گرفت.

«فریمن مارتین» سخنگوی سازمان امنیت عمومی ایالت تگزاس در جمع خبرنگاران عصر یکشنبه گفت مظنون یک مرد جوان سفیدپوست بود که لباس مشکی به تن داشت.

نیویورک تایمز و چند منبع دیگر می گویند نام مهاجم «دوین پاتریک کِلی» ۲۶ ساله است که اهل برانفز تگزاس است و سابقه خدمت در نیروی هوایی آمریکا را در پایگاه نیومکزیکو داشته است.

پلیس محلی تایید کرد که عامل تیراندازی کشته شد.

محل کلیسا که در حدود چهل کیلومتری شهر «سن آنتونیو» قرار دارد.
محل کلیسا که در حدود چهل کیلومتری شهر «سن آنتونیو» قرار دارد.

شهر سادرلند اسپرینگز در نزدیکی سن آنتونیو در ایالت تگزاس تنها ۴۰۰ نفر جمعیت دارد.

این چندمین تیراندازی با تلفات زیاد در یکسال گذشته در آمریکا است. تنها دو ماه پیش یک مرد آمریکایی از فراز هتلی در لاس وگاس، بیش از پنجاه نفر که در کنسرتی در فضای باز حضور داشتند را کشت.

هنوز از انگیزه تیراندازی روز یکشنبه اطلاعی نیست اما دو سال پیش یک مرد سفید پوست جوان به نام «دیلان روف» در کلیسای چارلستون که متعلق به سیاهپوستان بود، ۹ نفر را با تیراندازی به قتل رساند. در پی این رویداد جنبشی در آمریکا شکل گرفت که از دولت های محلی می خواست که مجسمه های فرمانده هان ارتش جنوبی ها در جنگ داخلی آمریکا بر سر برده داری را از مکان های عمومی بردارند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG