لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۰

درپی درگیری گروه‌های موتورسوار تدابیر امنیتی در ویکو افزایش یافت


دستگیری برخی از از اعضای گروه های رقیب موتورسوار در اطراف رستورانی در شهر ویکو در ایالت تگزاس - ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴
دستگیری برخی از از اعضای گروه های رقیب موتورسوار در اطراف رستورانی در شهر ویکو در ایالت تگزاس - ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

تدابیر امنیتی در شهر وِیکو در ایالت تگزاس آمریکا، پس از درگیری مسلحانه و مرگبار روز یکشنبه گروه‌های رقیب موتور سوار افزایش یافت.

به گفته پلیس ویکو، درگیری در رستورانی در یک مرکز خرید شلوغ رخ داد که ۱۵۰ تا ۲۰۰ که گفته می‌شود از اعضای دست کم پنج گروه موتور سوار رقیب هستند، جمع شده بودند.

بر اساس گزارش‌ها، ماجرا از یک درگیری لفظی در داخل رستوران شروع شد و بعدا کار به درگیری فیزیکی و استفاده از چاقو و اسلحه گرم کشیده شد که در اثر آن ۹ نفر کشته و ۱۸ نفر زخمی شدند.

پليس ويکو می‌گوید، مأموران انتظامی به طرف موتورسواران مسلح تيراندازی کردند، اما هنوز مشخص نیست آيا هر ۹ قربانی این حادثه توسط پليس کشته شده‌اند، یا توسط گروه‌های رقیب.

کشته شدگان همگی از اعضای گروه‌های موتورسوار بودند؛ گفته می‌شود گروه‌های درگیر در این حادثه چند دهه است که در زمینه قاچاق مواد مخدر فعال هستند.

ده‌ها تن از موتورسوارانی که در این درگیری حضور داشتند نیز توسط پلیس بازداشت شدند.

با این حال، به گفته پاتریک سوانتون سخنگوی پلیس ویکو، این نگرانی وجود دارد که اعضای گروه‌های درگیر در حادثه دیروز، احتمالا به نقاط دیگری در داخل و اطراف شهر رفته باشند.

بنابر اعلام پلیس به هیچ رهگذر با مامور پلیس در این درگیری آسیبی نرسید، اما از مردم خواسته شده تا اطلاع ثانوی به محدوده این حادثه نزدیک نشوند.

XS
SM
MD
LG