لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۰۶

پلیس: مظنون بمبگذاری‌های زنجیره‌ای تگزاس کشته شد


پلیس شهر آستین در تگزاس اعلام کرد یک مرد، مظنون به یک رشته بمبگذاریهای اخیر در این شهر که موجب کشته شدن دست کم دو تن و زخمی شدن تعدادی دیگر شده بود، بامداد چهارشنبه پس از منفجر کردن وسیله انفجاری در اتومبیلش کشته شد.

رئیس جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه پس از آنکه مظنون در بمبگذاری های شهر آستین خود را منفجر کرد، در توئیتی از مجریان قانون ستایش کرد.

«برایان منلی» رییس پلیس شهر آستین به خبرنگاران گفت مقامات روز سه شنبه از هویت مرد ۲۴ ساله سفید پوست مظنون به فرستادن بمب های پستی اطمینان یافته و اتومبیلش را در هتلی در حومه آستین شناسایی کرده بودند. وی سپس با اتومبیلش گریخته و خود را در آن منفجر کرد.

برایان منلی گفت ماموران معتقدند که فرد مذکور مسول پنج بمبگذاری از دوم ماه جاری در شهر آستین است که دو تن در آنها کشته و چهار نفر زخمی شدند.

وی گفت: در طول این مدت ما در باره اهمیت هوشیار ماندن صحبت کردیم. من امروز صبح می خواهم این مطلب را تکرار کنم که ما نمی دانیم این مظنون ۲۴ ساعت گذشته را در کجا سپری کرده است. بنابراین ما هنوز هم باید هوشیار باشیم تا اطمینان حاصل شود هیچ بسته و دستگاه انفجاری دیگری در نقاط دیگر کار گذاشته نشده باشد.

در یک ماه اخیر چند بسته پستی منفجر شده بودند. آخرین بسته پستی سه شنبه در مرکز حمل و نقل فدرال اکسپرس نزدیک سن آنتونیو در جنوب غربی آستین منفجر شد که موجب جراحت جزئی یک کارمند شرکت فدکس شد.

سه شنبه پلیس همچنین در مرکز فدکس فرودگاه آستین دو بسته مشکوک پیدا کردند که هر دو حاوی مواد انفجاری بود و به بسته های قبلی ارتباط داشت.

پلیس در مورد این بمبگذاری ها با احتمال «انگیزه تنفر» تحقیق می کند. سه انفجار اولیه دو مرد آمریکایی آفریقایی تبار را کشت و یک زن لاتین تبار را بشدت زخمی کرد.

مقامات ۱۰۰ هزار دلار جایزه برای دریافت اطلاعاتی که منجر به بازداشت مسولان انفجار شود، تعیین کرده بودند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG