لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۵۰

ایلان ماسک از رونمایی "طرح فوق سری" تسلا در آینده نزدیک خبر داد


ایلان ماسک مدیر عامل شرکت تسلا - آرشیو

"ایلان ماسک" مدیر عامل شرکت خودروسازی "تسلا" در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که به زودی جزئیات بیشتری از طرح های جدید این شرکت را منتشر می کند.

او از این برنامه به عنوان "طرح فوق سری تسلا" نام برد و به دوستداران خودروهای الکتریکی وعده داد، منتظر شنیدن خبرهای خوشی از این شرکت باشند.

این در حالی است که در روزهای اخیر، تصادف مرگبار دو خودرو تسلا در ایالات متحده خبرساز شده و بسیاری از رسانه ها و نشریات این کشور گزارش های مفصلی در این زمینه منتشر کردند.

در ماه مه گذشته یکی از خودروهای های مدل "اس" تسلا در ایالت فلوریدا تصادف کرد و راننده آن کشته شد. این خودرو در شرایطی دچار سانحه شد که در وضعیت کنترل اتوماتیک قرار داشت و راننده نقشی در هدایت آن نداشت.

اتوموبیل تسلا
اتوموبیل تسلا

​هفته گذشته نیز یکی از خودروهای های مدل "اکس" تسلا در ایالت پنیسلوانیا از جاده خارج شد و با جدول آهنی برخورد کرد، این خودرو هم در وضعیت کنترل اتوماتیک قرار داشت.

در وضعیت کنترل اتوماتیک، خودرو به صورت خودکار بین خطوط جاده حرکت می کند، سرعت ثابتی دارد و نیازی به گرفتن فرمان نیست.

اداره ملی ترافیک و ایمنی جاده ای آمریکا سرگرم تحقیق برای یافتن علت این حوادث است و بازرسان این اداره تلاش می کنند رابطه ای میان دو تصادف اخیر و کنترل اتوماتیک خودروهای تسلا پیدا کنند.

این در حالی است که این شرکت ضمن رد تمامی اتهامات، اعلام کرده از این تحقیقات استقبال می کند و اطمینان دارد سیستم اتوماتیک خودروهای تسلا هیج مشکلی ندارد.

اتوموبیل تسلا
اتوموبیل تسلا

چندی پیش ایلان ماسک مدیر عامل شرکت تسلا، در جریان یک نشست خبری در ایالت کالیفرنیا، خودرو جدید این شرکت را معرفی کرد.

این خودروی الکتریکی "تسلا ۳" نام دارد، قیمت آن سی و پنج هزار دلار است و ۳۴۶ کیلومتر را با یک بار شارژ کامل باتری طی می کند.

بر اساس برنامه اعلام شده، فروش تسلا ۳ از سال ۲۰۱۷ آغاز می شود؛ البته دوستداران خودروهای الکتریکی می توانند مدل جدید را از حالا پیش خرید کنند.

خودروهای الکتریکی نسل اول تسلا، یعنی مدل های "اس" و "اکس"، حدود ۱۰۰ هزار دلار قیمت دارند و به همین دلیل در بازار آمریکا فراگیر نشده اند.

با این حال مدیران تسلا امیدوارند با عرضه خودروهای الکتریکی ارزان تر، این شرایط را تغییر داده و مشتریان بیشتری را جذب کند.

اتوموبیل تسلا
اتوموبیل تسلا

XS
SM
MD
LG