لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۲

مقامات آمریکایی درباره تهدید تروریستی تحقیق می کنند


مقامات آمریکایی درباره تهدید تروریستی تحقیق می کنند
مقامات آمریکایی درباره تهدید تروریستی تحقیق می کنند

مقامات ضد تروریسم در آمریکا درباره آنچه آنرا تهدید تروریستی معتبر اما تایید نشده ای همزمان با دهمین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامیر به آمریکا می نامند، تحقیق می کنند.
مقامات پلیس و امنیتی در نیویورک و واشنگتن می گویند در پاسخ به این تهدید، که گزارش می رسد بر یکی از دو شهر متمرکز است، بر شمار افراد پلیس افزوده شده است.
مایکل بلومبرگ شهردار نیویورک شهروندان را ترغیب کرده است به زندگی عادی خود ادامه دهند.
وینسنت گری شهردار واشنگتن گفت مقامات شهر برای مقابله با تهدید اقدامات احتیاطی را بعمل می آوردند و با آژانس های فدرال کار می کنند. او حاضر نشد جزییات مشخصی ارائه دهد؛ اما از مردم خواست مراقب باشند.
شهرداران هر دو شهر گفتند تهدید حمله مراسم سالگرد حملات در روز یکشنبه را برهم نخواهد زد.
مقامات می گویند تهدید تایید نشده است و تحقیق ادامه دارد. آنها می گویند سرگرم بررسی این موضوع هستند که آیا پلیس محلی را از آنچه بدنبال آن می گردند آگاه کنند یا اطلاعات را علنی سازند یا نه. دولت نیز بالا بردن سطح هشدار امنیتی را بررسی می کند.
رییس اداره آگاهی فدرال - اف بی آی - در نیویورک حاضر نشد از گروه مشخصی در پشت سر تهدید نام ببرد، اما گفت اطلاعاتی که در جریان حمله به مجتمع اوسامه بن لادن در پاکستان جمع شد، نشان می دهد گروه هایی مانند القاعده به تاریخ های مشخصی علاقه دارند.
در این میان؛ کاخ سفید گفت پرزیدنت اوباما پیوسته در جریان آخرین اطلاعات مربوط به تهدید قرار دارد. یک مقام کاخ سفید گفت رییس جمهوری از مقامات ضد تروریسم خواسته است کوشش های خود را برای حفاظت از کشور در برابر حملات دو برابر کنند.

XS
SM
MD
LG