لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ ایران ۲۱:۴۳

وزیر دادگستری آمریکا: بن لادن احتمالا زنده دستگیر نخواهد شد


وزیر دادگستری آمریکا از ادعای خود که اوسامه بن لادن زنده دستگیر نخواهد شد دفاع می کند.

اریک هولدر، روز چهارشنبه گفت واشنگتن می خواهد بن لادن را دستگیر کند، او را تحت بازجویی قرار دهد و اطلاعات ارزشمندی به دست آورد. اما از گفته ماه پیش خود که بن لادن احتمالا توسط نیروهای آمریکا یا افراد خودش کشته خواهد شد دفاع کرد.

هولدر که در جلسه کمیته قضایی سنای آمریکا سخن می گفت اظهار داشت نظر او بر اساس اطلاعاتی استواراست که مقامات اطلاعاتی آمریکا در مورد دستوراتی که بن لادن به نزدیکانش برای پرهیز از دستگیری او داده، جمع آوری کرده اند.

چندین قانون گزار نیز از هولدر که خواسته است تروریست های متهم، مانند خالد شیخ محمد، در دادگاه های مدنی محاکمه شوند انتقاد کردند.

جف سسیونز، سناتور جمهوریخواه، گفت واقعگرایانه نیست که فکر کرد می توان با تروریست ها همانند مجرمین عادی رفتار کرد. او توصیه کرد که تروریست های متهم در کمیسیون های نظامی محاکمه شوند.

هولدر گفت هنوز در مورد محل محاکمه خالد شیخ محمد، تصمیم گرفته نشده است، و افزود تنها هدف وزارت دادگستری این است که بهترین محل برای مجازات تروریست های متهم پیدا شود تا ایمنی مردم آمریکا تضمین شود.

هولدر قبلا گفته بود مقامات می خواهند خالد شیخ محمد در نیویورک محاکمه شود، اما مقامات ارشد شهر از آن زمان تصمیم خود را تغییر داده اند.

XS
SM
MD
LG