لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۰۰

بازداشت يک نفر در شرق آمریکا به اتهام تلاش برای بمبگذاری


مقامات فدرال آمریکا می گویند يک نفر به اتهام تلاش برای منفجر کردن یک مرکز استخدام ارتش در ایالت شرقی مریلند بازداشت شده است.

آنتونیو مارتینز روز چهارشنبه به اتهام اقدام به قتل مقامات و کارمندان فدرال، تلاش و استفاده از سلاح های کشتار جمعی علیه اموال فدرال دستگیر شد.

مارتینز، که به اسلام تغيير مذهب داده است و به اسم محمد حسین نيز شناخته می شود، بعد از ظهر چهارشنبه در دادگاه فدرال حضور داشت.

ورازت دادگستری آمریکا می گوید عموم هرگز در خطر نبود، چرا که اين بازداشت بخشی از عمليات طرح ريزی شده ای بود و بمب تقلبی بود. دفتر دادستان کل ایالات متحده در ايالت مریلند اعلام کرد، مارتينز ۲۱ ساله و تبعه آمريکا، بعد از اينکه پيامهای نگران کننده ای در سايت فيس بوک وی نوشته شده بود، ماه ها تحت نظر ماموران امنيتی قرار داشته است.

مقامات می گویند مارتینز سعی به منفجر کردن بمب در داخل خودرو درمرکز استخدام ارتش در نزدیکی شهربالتیمور در ايالت مريلند را داشت.

ماه گذشته، در عمليات طرح ريزی شده ديگری، مقامات در ایالت غربی اورگان مرد ۱۹ ساله متولد در سومالی را به اتهام تلاش برای منفجر کردن بمب در مراسم تزئین درخت کریسمس در اين ايالت بازداشت کردند. این بمب نيز تقلبی بود و توسط مامورین اطلاعاتی مخفی آمریکا به او داده شده بود.

XS
SM
MD
LG