لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۳

یک مرد آمریکایی در ارتباط با تحقیقات تروریستی دستگیر شد


یک مرد آمریکایی در هاوایی دستگیر شده است. دادستان ها ادعا می کنند او سعی کرد به ارتش آمریکا ملحق شود تا بتواند برای پیوستن به نیروهای شورشی در عراق، به آن کشور اعزام شود.
اطلاعیه وزارت دادگستری حاکی است «عبدالحمید شهاده»، ۲۱ ساله، روز جمعه در هونولولو دستگیر شد، و برای روبرو شدن با اتهام دروغگویی به تحقیقگران به نیویورک فرستاده خواهد شد.
در یک شکوائیه جزایی علیه شهاده گفته می شود او در سال ۲۰۰۸ طرحی را برای سفر به پاکستان برای پیوستن به طالبان یا گروه های مشابه تهیه کرد. او با یک پرواز یک طرفه به اسلام آباد رفت، اما مقامات پاکستان اجازه ندادند وارد شود.
بر اساس شکوائیه، شهاده چند هفته بعد در صدد برآمد در یک مرکز سرباز گیری در نیویورک در ارتش آمریکا ثبت نام کند. درخواست او وقتی معلوم شد سفر قبلی به پاکستان را پنهان کرد رد شد.
شکوائیه حاکی است شهاده بارها به تحقیقگران گفت او قصد ندارد به گروه های ستیزه گر در خارج ملحق شود.
کارآگاهان پلیس شهر نیویورک فعالیت های شهاده را در اینترنت دنبال کردند، و متوجه شدند او چندین وب سایت، شامل ویدیوی هایی از اوساما بن لادن و دیگر رهبران القاعده بوجود آورده بود.
شکوائیه حاکی است شاهدان درباره مقاصد شهاده برای نبرد در کنار ستیزه گران اسلامی در پاکستان، و علیه سربازان آمریکایی در عراق، اطلاعاتی در اختیار تحقیقگران قرار دادند.
شکوائیه اضافه می کند شهاده همچنین قصد داشت به اردن برود، اما اجازه ورود به او داده نشد. بعدا وقتی سعی کرد به دوبی در امارات متحده عربی برود، به وی اطلاع داده شد در فهرست افراد ممنوع از پرواز قرار دارد.
شهاده در صورت محکومیت ممکن است با بالغ بر هشت سال زندان روبرو شود.

XS
SM
MD
LG