لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ایران ۱۶:۱۳

دنیس بلر: آمریکا با تهدید تروریستی القاعده روبرو است


یک مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا می گوید ایالات متحده با «تهدید تروریستی مداومی» از سوی القاعده و گروه های بالقوه دیگری که در ایدئولوژی ضد غربی با آن همداستان هستند، روبرو است.

دنیس بلر، مدیر اطلاعات امنیت ملی آمریکا، روز چهارشنبه در توضیحاتی کتبی در کنگره آمریکا گفت علی رغم پیشرفت های مهمی که در چند سال گذشته صورت گرفته، تهدید تروریستی علیه ایالات متحده باقی است.

او گفت القاعده در قصد خود به حمله به کشور پا برجا است، و ترجیح می دهد به عملیات گسترده ای که موجب تلفات عظیم یا وارد آمدن زیان های اقتصادی، و یا هر دو بشود، دست بزند.

دنیس بلر در توضیحات خود در کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفت تقویت کوشش های مقابله با تروریسم برخی از توطئه چینی ها را مختل کرده یا به هم زده است، اما اطلاعات محرمانه عملی درباره جزییات مهم به دلیل «شیوه های امنیتی و عملیاتی دقیق» تروریستها، اغلب ناقص و بی نتیجه است.

روز سه شنبه، بلر در کمیته اطلاعات سنا گفت او یقین دارد که القاعده تلاش خواهد کرد در سه تا شش ماه آینده بار دیگر به آمریکا حمله کند.

بلر روز چهارشنبه همچنین گفت اطلاعات محرمانه درباره ایران حاکی است که تهران گزینه تولید تسلیحات اتمی را باز نگاه داشته است.

XS
SM
MD
LG