لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۷

پدر یک تروریست مظنون می گوید او بی گناه است


مقامات آمریکایی می گویند پدر یک مهاجر افغان که به توطئه چینی برای استفاده از تسلیحات کشتار جمعی متهم است، خود را در اتهام دروغگویی به ماموران فدرال بی گناه اعلام کرده است

مقامات آمریکایی می گویند پدر یک مهاجر افغان که به توطئه چینی برای استفاده از تسلیحات کشتار جمعی متهم است، خود را در اتهام دروغگویی به ماموران فدرال بی گناه اعلام کرده است.

محمد زازی ، پنجاه و سه ساله، روز جمعه در دادگاهی در شهر دنور، در ایالت کلورادو، خود را بی گناه اعلام کرد. این اقدام پس از آن صورت می گیرد که او روز پنجشنبه به اتهام دروغگویی در یک پرونده تروریستی تحت پیگرد قرار گرفت. در صورت محکومیت، زازی با حداکثر هشت سال زندان روبروخواهد شد.

مقامات فدرال درباره نجیب الله ززی، فرزند بیست و چهار ساله محمد سرگرم تحقیق بوده اند.

دادستان ها، نجیب الله را متهم می کنند که در پاکستان در یک اردوگاه القاعده استفاده از مواد منفجره را فرا گرفت و بعدا فرآورده های مراقبت از مو خرید، از جمله برخی مواد شیمیایی که به گفته دادستان ها می تواند برای ساختن بمب بکار رود. او هرگونه ارتباطی را با تروریسم تکذیب می کند.

مقامات می گویند نجیب الله زازی قصد داشت از بمب ها علیه هدف های نامشخص در آمریکا استفاده کند. مقامات پلیس گفته اند سیستم حمل و نقل عمومی در نیویورک احتمالا یکی از هدف ها بود.

دادستان ها می گویند نجیب الله بیش از یک سال با همدستانش سرگرم توطئه چینی برای حمله در آمریکا بود. دولت آمریکا او را متهم می کند که روز دهم سپتامبر برای اجرای طرح های خود به نیویورک سفر کرد.

نجیب الله زازی، روز دوازدهم سپتامبر به دنور بازگشت و یک هفته بعد دستگیر شد. او اخیرا از کلورادو به نیویورک منتقل شد، و در صورت محکومیت با حبس ابد روبرو خواهد شد.

نجیب الله پیش از دستگیری به عنوان راننده اتوبوس شاتل در فرودگاه دنور کار می کرد.

XS
SM
MD
LG